Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » iPhone 5s pravděpodobně zachránil život člověka při dopravní nehodě

iPhone 5s pravděpodobně zachránil život člověka při dopravní nehodě

Příběhů o tom, jak smartphone někomu zachránil život, jste si mohly přečíst již celou řadu. V drtivé většině z nich zastoupil mobil neprůstřelnou vestu a zastavil kulku, která by jinak daného člověka vážně zranila. Tentokrát však iPhone 5s plnil trochu odlišnou úlohu.

 

Při dopravní nehodě autobusu v Moskvě přišly o život dvě osoby a několik dalších bylo zraněno. Mezi zraněnými se objevil člověk, který nehodu přežil pravděpodobně jen díky smartphonu iPhone 5s od Applu. V době nárazu měla totiž dotyčná osoba telefon v postranní kapse své bundy a ten posloužil jako ochrana proti kovové tyči, která by jinak mohla projít až do těla a způsobit vážná poranění.

Jak je vidět z fotografie, telefon nejspíš schytal opravdu slušnou ránu, takže celá konstrukce je prohnutá. Jen pro připomenutí, jedná se o starší model iPhonu, který netrpěl prohýbáním těla při běžném používání, jako tomu bylo u prvních kusů iPhonu 6(+). Zda by došlo ke zranění, pokud by byl telefon v jiné kapse, si asi netroufne nikdo odhadnout. Jisté ale je, že k určitému utlumení nárazu jistě došlo.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

15 komentářů

 1. aod (neregistrovaný)

  Kdyby tam mel placacku s vodkou, pomuze mu to stejne.

 2. Jindřich Veselý (neregistrovaný)

  Sice budu odkazovat jinej web, ale jen pro pripomenuti, iPhone 5s trpel v zacatcich ohybanim stejne jako iPhone 6 :) [odkaz]

 3. htcjirka (neregistrovaný)

  Nedávno strelba z brokovnice, dnes autonehoda, priste zachrani nekoho kdo visel ve vytahu, bozske zarizeni.Kdo nema nic od Apple, brzy umre..

 4. Jakub (neregistrovaný)

  hmm zajímavá reklama ..docela by mě zajímalo kolik lidí zabil…? třeba když šli přes silnici a čuměli do něj …

 5. Jakub Stejskal (neregistrovaný)

  že zrovna v Rusku …nekoupil Apple ..Putin ..:D

 6. dave (neregistrovaný)

  Je to len zas blbá reklama, trapne…

 7. ManT (neregistrovaný)

  neco podobneho se psalo i o jedne lumii blize ale nevim oc slo

 8. Ruda (neregistrovaný)

  Docela zajímavé… „který netrpěl prohýbáním těla při běžném používání, jako tomu bylo u prvních kusů iPhonu 6(+)“ Ona už je nějaká druhá řada iPhonu 6(+), která je vyztužená?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel