iPhone 16 smaže rozdíly mezi Pro a Pro Max, tedy alespoň v jednom aspektu – SMARTmania.cz

iPhone 16 smaže rozdíly mezi Pro a Pro Max, tedy alespoň v jednom aspektu

iPhone 15 Pro na oficiálním snímku
  • Apple pro příští rok nasadí speciální teleobjektiv do obou modelů Pro a Pro Max
  • Bude kvůli tomu však muset zvětšit model Pro, displej povyroste na 6,3″
  • S odkazem na vlastní zdroje to alespoň tvrdí renomovaný analytik Ming-Chi Kuo

Celá rodina iPhone 15 se ještě ani nedostala na pulty obchodů, už se ale naplno rozjíždějí spekulace ohledně příští generace iPhone 16. Dobře známý analytik Ming-Chi Kuo nyní přichází s poměrně zásadní informací ohledně příští generace – rozdíly mezi fotoaparáty modelu Pro a Pro Max budou smazány.

iPhone 16 Pro s 5× zoomem

iPhone 15 Pro Max přináší jako vůbec první iPhone v historii speciální tetraprismovou čočku, která umožňuje 5× optický zoom bez ztráty kvality, až 10× hybridní zoom a také 25× maximální digitální zoom. Jeho sourozenec iPhone 15 Pro však takové privilegium nedostal, ten nabízí slabší čočku s 3× optickým, 6× hybridním a 15× digitální přiblížením.

Podle informací, které přináší na světlo Ming-Chi Kuo, nabídnou oba modely pro příští rok, tedy iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max, shodnou sestavu fotoaparátů. Rozdíly z letošního roku tak údajně mají být smazány. Tedy pokud Apple do té doby nevymyslí jiný způsob, jak telefony po stránce výbavy odlišit.

Větší displej, větší fotoaparát

Nicméně Kuo přináší ještě několik hodnotných informací. Menší z dvojice modelů Pro určených pro rok 2024 má vyrůst, letos tedy dost možná naposledy pozorujeme vrcholný telefon od renomovaného výrobce s úhlopříčkou kolem 6″. iPhone 15 Pro má konkrétně 6,1″ obrazovku, jeho nástupce pro příští rok má však vyrůst na 6,3″.Fialový iPhone 14 ProNepřehlédněte

iPhone 16 Pro čeká razantní nárůst rozměrů. Důvod je zcela pragmatický

A důvod této citelné změny je poměrně zřejmý – právě díky zvětšení displeje, a tedy i celkového šasi, bude Apple schopný velkou tetraprismovou čočku do přístroje nainstalovat. Nárůst úhlopříčky u iPhonu Pro je poměrně očekávaný, drtivá většina výrobců už ani nenabízí smartphone s menší úhlopříčkou než 6,3–6,4″.

Podle Kuových informací situace u základního a „pluskového“ iPhonu 16 zůstane stejná jako letos. Tyto základní modely totiž nedisponují teleobjektivem. Namísto toho mají 48Mpx hlavní snímač a 12Mpx širokoúhlý fotoaparát. Sestava nabízí umělý zoom díky ořezu velké fotografie s rozlišením 8064 × 6048 pixelů.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku