Domů » Bleskovky » iPhone 14 z titanu? Apple údajně nasadí luxusní materiál

iPhone 14 z titanu? Apple údajně nasadí luxusní materiál

Chystaný iPhone 13 ještě nespatřil světlo světa, a už se rozjíždějí spekulace ohledně jeho nástupce. Se zajímavým tvrzením přišla investiční banka JP Morgan Chase, která se pustila do spekulací ohledně materiálu, ze kterého bude vyroben iPhone 14 Pro. Ten má údajně opustit současnou kombinaci skla a oceli a nahradit ji luxusnějším titanem.

Stronger titanium alloy material
Dočkáme se u iPhonu 14 titanového těla?

Pakliže se informace, které má JP Morgan Chase k dispozici, nemýlí, bude se jednat o první telefon Applu, jenž bude vyroben z titanu. O úplné prvenství by však nešlo, neboť giganta z Cupertina předběhl například Andy Rubin se speciální edicí svého chytrého telefonu Essential Phone. S titanem má Apple už zkušenosti ze svých hodinek Apple Watch, nicméně použití v rámci telefonu vzbuzuje spoustu otázek.

Essential Phone použil titan v rámci speciální edice

Titan má oproti nerezové oceli výhodu ve své pevnosti a lehkosti, naopak je náchylnější na drobné oděrky, snadno na něm ulpívají otisky prstů a na pohled není příliš atraktivní. Použití titanu u iPhonu 14 komplikuje také složitější zpracování drahého kovu do požadovaného tvaru a v neposlední řadě i cena samotného materiálu.

iphone 12 mini 04
Kombinace skla a oceli (respektive hliníku) současným iPhonům sluší

Je nicméně pravděpodobné, že Apple do té doby, než pro něj bude iPhone 14 relevantním tématem, vylepší nejen proces výroby svých telefonů, ale rovněž přijde na způsob, jak z titanu učinit na pohled atraktivní materiál.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

6 komentářů

 1. Prosím vás, co je na titanu luxusního? Není nikterak drahý a už vůbec ne vzácný kov, tak proč jej spojovat s luxusem?

  • Snad jen to, že si za to Apple nechá luxusně zaplatit.

  • Asi to nie je zlato, ale tiez to nie je plast a v elektronike sa luxusnejsi material urcite povazovat da. Niekolko sporttesterov napriklad ma titanove verzie a su proste drahsie.

 2. Kdyby napsali že to bude z platiny nebo z palladia, tak to bych za vzácnou edici považoval. Ale z titanu, to jen vznešeně zní. Sice má třeba lepší vlastnosti než klasické železo, ale to z něj nečiní něco vzácného.

  • No proti tomu plastovýmu mainstreamu je i sklo „luxusní“. Navíc o „vzácné edici“ nikdo nepíše.

  • V tom clanku sa pise o nahrade sucasneho materialu, takze by ten titan mal byt v standarde. Comu teda uprimne neverim, ale v podstate je mi to asi jedno. Aktualne kovove telefony su za mna „good enough“.

   Aj ked teda trochu nizsia vaha … preco nie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).