TOPlist

iPhone 14 přivítal jaro žlutou barevnou variantou. V Česku už jde předobjednat

iPhone 14 ve žluté barvě
  • Apple představil žlutý iPhone 14 a 14 Plus
  • Kromě toho jsme se dočkali i nových barev silikonových krytů
  • Novou barvu už lze předobjednat, do prodeje se dostane 14. března

Je už téměř tradicí, že Apple na jaře představuje nové barevné varianty svých aktuálních iPhonů. Předloni byla nabídka iPhonů 12 a 12 mini rozšířena o fialovou variantu, loni na jaře se všechny iPhony zbarvily do zelené a letos Apple obarvil základní iPhone 14 a 14 Plus do zářivě žluté.

iPhone 14 ve žluté barvě
iPhone 14 ve žluté barvě

Stejně jako u ostatních iPhonů, barva zad koresponduje s barvou hliníkového rámečku, žlutá jsou i tlačítka a modul hlavního fotoaparátu. Co se týče parametrů, ty zůstávají stejné jako u ostatních barevných variant, takže se můžete těšit na výkonný čipset Apple A15 Bionic, TrueDepth kamerku s podporou funkce Face ID, voděodolnost, bezdrátové nabíjení a dva 12Mpx fotoaparáty na zadní straně.

gsmarena 002
Všechny barevné varianty iPhonu 14

Předobjednávky běží, do prodeje zamíří příští týden

Ceny zůstávají stejné jako u ostatních variant – iPhone 14 startuje na částce 26 490 korun s DPH, větší iPhone 14 Plus stojí minimálně 29 990 korun s DPH. Předobjednávky odstartovaly už dnes, tedy v pátek 10. března ve 14:00, do prodeje telefony půjdou příští úterý 14. března. Předobjednat si je můžete například u Mobil Pohotovosti.

Kromě nových barev iPhonů Apple představil i nové barevné varianty silikonových krytů – kanárkově žlutou, olivově zelenou, blankytně modrou a fialkovou. Tyto kryty jsou dostupné od 9. března, cena každého z nich byla stanovena na 1 490 korun s DPH.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku