iOS rozšiřuje podporu herních periferií, radovat se mohou majitelé Nintenda Switch

nintendo switch joy con unsplash 1

Hraní her na smartphonu lze provozovat dvěma způsoby – buďto můžete využít dotykové obrazovky, nebo si připojit herní ovladač skrze Bluetooth. V případě zařízení s iOS šly už od verze 14.5 spárovat jak DualSense od Sony, tak gamepad od Xboxu vyrobený Microsoftem. Na včerejší úvodní keynote WWDC představil Apple novou verzi operačního systému iOS 16, v rámci níž nově přibyla podpora pro herní periferie od Nintenda.

Společnost z Cupertina se tím sice přímo nepochlubila, avšak vývojář Riley Testut, který stojí za videoherním emulátorem Delta, si krátce po představení povšiml možnosti spárovat ovladače Nintenda Switch, a to jak dokoupitelné konvenční Pro Controller, tak hlavně ty ikonické, které jsou u konzole v balení. V sérii příspěvků na Twitteru popsal možnost spárovat jeden Joy-Con či rovnou oba zároveň, a to včetně celé řady výhod z toho plynoucích.iphone iOS 16Nepřehlédněte

Návod: vyzkoušejte si iOS 16 a další vývojářské beta verze

Majitelé beta verze systému (která je dostupná již nyní) si mohou ovladače přizpůsobit v nabídce Bluetooth. Veřejná beta verze iOS 16 se začne šířit mezi zájemce už v červenci, přičemž finální verze pro běžné použití bude k dispozici už na podzim letošního roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku