Domů » Bleskovky » Apple vydal update na iOS 9.1. Jaké změny přináší?

Apple vydal update na iOS 9.1. Jaké změny přináší?

Apple včera uvolnil novou verzi operačního systému iOS 9.1. Jedná se o finální sestavení, které je dostupná pro všechny uživatele s podporovanými zařízeními. Mezi klíčové novinky patří přepracovaná funkce Live Photos, která nyní reaguje na pohyb smartphonu.

 
Seznam novinek v iOS 9.1

Apple tak vyslyšel výtky směřující k rozmazaným snímkům před a po stisknutí spouště. V nové verzi iOS 9.1 tento problém odpadá, jelikož iPhone sám vyhodnotí, jakou část ze sekvence je třeba vystřihnout. Dalším zpestřením je 150 nových emoji ikon, mezi nimiž nechybí ani vztyčený prostředníček. Všechny znaky nabízí plnou podporu s Unicode 7.0 a 8.0.

Další novinky zahrnují již standardní vylepšení výkonu a optimalizaci chodu nativních aplikací. Za zmínku stojí odstranění problému s vyhledáváním v aplikaci Mail a nekorektním zobrazováním nepřečtených zpráv v POP účtech. Aktualizační balíček má velikost v rozmezí od 250 do 308 MB (v závislosti na modelu zařízení).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. johny (neregistrovaný)

    Zajímavý že mně to nabízí 9.2 O_O

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).