Domů » Bleskovky » Intel Yolo: Ultralevný smartphone pro Afriku se odhaluje

Intel Yolo: Ultralevný smartphone pro Afriku se odhaluje

Mnoho z nás si ani neuvědomuje, že současný trh s chytrými telefony začíná být čím dál více nasycený, což se samozřejmě projevuje na klesajících prodejích některých výrobců. Zainteresované společnosti jsou v podstatě odkázány spoléhat na rostoucí ekonomiku vyspělých zemí a ostatních faktorů zahrnující životní cyklus výrobku či populační růst. Mezi další retailingové metody se může zařadit vstup na trhy, které jsou z pohledu mobilní elektroniky panensky čisté a neposkrvněné. To si velmi dobře uvědomuje i Intel, který představil vlastními silami vyvinutý smartphone nesoucí komerční označení Yolo. V Evropě se s ním zřejmě nesetkáme, jelikož je primárně určený pro africký trh.

   

Budoucí zájemci ho naleznou v dotované nabídce keňského operátora Safaricom za částku 125 USD (zhruba 2 400 Kč). Jelikož keňská ekonomika je zatížena poměrně vysokým státním dluhem a nezaměstnanost dosahuje závratných výšin, tak z logiky věci vyplývá, že její obyvatelé nejsou natolik bonitní, aby si mohli dovolit špičkově vybavné smartpnony, jaké si pořizují evropští či američtí uživatelé. Proto nikoho jistě nepřekvapí i výbava novinky, která zahrnuje 3,5“ displej s dnes již archaickým rozlišením 320 x 480 pixelů. O pohon celého soukolí se postará jednojádrový procesor (Intel Atom) s taktem 1,2 GHz a 512 MB operační paměti.

V další výbavě nechybí 5Mpx fotoaparát, Bluetooth, WiFi, interní úložiště s kapacitou 4 GB a slot na paměťové microSD karty (až 32 GB). Jako operační systém posloužil Android ve verzi 4.0.4. Dostatečnou výdrž má zajistit vyměnitelný akumulátor s dostačující kapacitou 1 500 mAh. Rozměry celého zařízení pak činí 10,5 x 61 x 12,6 milimetrů (132 g). Zástupci Intelu se nechali slyšet, že model Yolo nabízí rychlé prohlížení webových stránek a silné multimediální schopnosti. Za zmínku jistě stojí i výsledky z benchmarku AnTuTu, kde za sebou Intel Yolo nechal i takového velikána, jakým je první generace smartphonu Samsung Galaxy Note.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

 1. OrcusDei (neregistrovaný)

  „YOLO“ pro afriku? :D tak to snad nemyslí vážně ne? :D

  [odkaz]

 2. hmm 12365 v antutu, to je fakt low-end :d, doufejme , že nás zařadí mezi rozvojové země a bude se prodávat i tady :d

 3. fore (neregistrovaný)

  No tak je jasny… ze na takovym nizkym rozliseni ten atom vytahne tak vysoke skore … Note by mel 2x tolik , kdyby to jeho dvoujadro taktovany na 1.4 ghz prepocitavalo tak tragicky rozliseni !! Use brain hosi :)

  • chosenek (neregistrovaný)

   U benchmarku nezáleží jaké má rozlišení. Právě proto jsou tu jsou benchmarky abys nemusel porovnávat jen mobily se stejným rozlišením třeba na hrách a podobně.

   Use brain hochu :)

  • Tak zrovna antutu počítá i grafickým benchem, kde roli hraje fps…

 4. To nieje pravda, záleží od konkrétneho benchmarku

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).