Domů » Články » Intel prodal svou divizi Xscale procesorů společnosti Marvell

Intel prodal svou divizi Xscale procesorů společnosti Marvell

Intel prodal divizi Xscale procesorůNa začátku tohoto měsíce jsme vás informovali o tom, že Intel zvažuje prodej své divize zabývající se výrobou Xscale procesorů. Včera se tak opravdu stalo, smlouvu o prodeji podepsala s Intelem společnost Marvell Technology Group, která tuto divizi koupila za částku 600 milionů dolarů.

Je celkem známým faktem, že konkurenční procesory pro mobilní zařízení od Samsungu, jsou v poslední době u výrobců kapesních počítačů mnohem žádanější. Mají totiž mnohem nižší spotřebu energie a hlavně dosahují stejného výkonu jako Xscale procesory při mnohem nižších frekvencích. Uvidíme tedy, jak se Marvell s touto situací vypořádá a zda se mu podaří dohnat náskok Samsungu.

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Ad. naskok – ja bych jenom podotknul, ze si nemyslim, ze by mel Samsung nejaky naskok. Bude to neco, jako Intel vs. AMD u stolnich PC… (a doufam, ze jsem timto nevyvolal flame )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).