Intel prodal svou divizi Xscale procesorů společnosti Marvell

Intel prodal divizi Xscale procesorůNa začátku tohoto měsíce jsme vás informovali o tom, že Intel zvažuje prodej své divize zabývající se výrobou Xscale procesorů. Včera se tak opravdu stalo, smlouvu o prodeji podepsala s Intelem společnost Marvell Technology Group, která tuto divizi koupila za částku 600 milionů dolarů.

Je celkem známým faktem, že konkurenční procesory pro mobilní zařízení od Samsungu, jsou v poslední době u výrobců kapesních počítačů mnohem žádanější. Mají totiž mnohem nižší spotřebu energie a hlavně dosahují stejného výkonu jako Xscale procesory při mnohem nižších frekvencích. Uvidíme tedy, jak se Marvell s touto situací vypořádá a zda se mu podaří dohnat náskok Samsungu.

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Kato (neregistrovaný)

    Ad. naskok – ja bych jenom podotknul, ze si nemyslim, ze by mel Samsung nejaky naskok. Bude to neco, jako Intel vs. AMD u stolnich PC… (a doufam, ze jsem timto nevyvolal flame )

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *