Domů » Bleskovky » Instagram pro BlackBerry a Windows Phone v dohledné době nebude

Instagram pro BlackBerry a Windows Phone v dohledné době nebude

Velké společnosti jako Twitter a Facebook postupně rozšiřují platformy, které podporují. Dokonce zvažují tvorbu pro Google Glass (první dojmy), které zatím prochází fází veřejného testování. K tomuto tématu se nechal slyšet i CEO Instagramu Kevin Systrom. Řekl, že společnost zvažuje tvorbu pro Gogle Glass, ale zatím nespěchá. Dále prohlásil, že rozhodně dříve přijdou na řadu platformy BlackBerry a Windows Phone. Zároveň však očekávání zchladil tvrzením, že tomu však nebude v dohledné době.

 

Společnost si musí srovnat priority a rozhodnout, kde její uživatelé jsou a které platformy nejrychleji porostou. Zároveň dodal, že i cesta na Android byla velmi dlouhá. Instagram má dnes více než 100 milionů aktivních uživatelů za měsíc a je dostupný pro Android a iOS. Společnost nedávno přidala do aplikace podporu krátkých videoklipů. Byť zatím oficiální aplikaci pro další operační systémy neuvidíme, je situace výrazně lepší než před několika měsíci. Na Windows Phone (včetně starších 7.8) existuje několik neoficiálních aplikací, které umožňují fotografie nahrávat i prohlížet. Pro BlackBerry je řešení ještě elegantnější, ve formě oficiální aplikace určené pro Android, která bez problémů funguje. Je však nutné se spokojit se starší verzí, jelikož nejnovější vyžaduje verzi Androidu 4.0 a vyšší. Ten bude BlackBerry 10 podporovat až s verzí 10.2. Ta má přijít v průběhu srpna.

David Podzimek

10 komentářů

 1. Moc mi to v BB jako elegantnější řešení nepříjde. Radši neoficiální a dobrou aplikaci, než oficiální, ale pro Android a ještě ve velmi staré verzi…

  Ale asi do toho nemám co mluvit, Instagram nechápu. Tak dlouho se v mobilech vyvíjejí fotoaparáty, zlepšuje ostrost, stabilizace, rozlišení, aby pak mohla přijít aplikace, která fotku vezme, totálně zničí, zkreslí a ještě nasdílí tu hrůzu na net…

  • Rezza (neregistrovaný)

   Tak ja byl taky ne moc velky fanousek cistych konverzi na BB10, ale kdyz je dobre udelana, tak nemam nejmensi problem. A ano, jsou lidi, kteri by nejradeji Android runtime i ostatni nenativni runtime, vcetne HTML 5 z telefonu uplne odstratnili. Proste hodi se obcas mit tu moznost a alternativu. Ony nektere ty aplikace funguji lip nez na Androidu samotnem :)))

   Instagram jsem ale opravdu nezkousel. Mohl bych nekde hodit 10.2 a zkusit, co ted presne funguje. Aktualne nejvic apps zabiji Google Maps API.

 2. Wardo (neregistrovaný)

  Nechapu co je pro miliardovou spolecnost tezky na jedny aplikaci. Blackberry by melo udelat samo neoficialni aplikaci a vykaslat se na cekani na az se pan CEO z instagramu uraci. At jde nekam, jedna aplikace je opravdu namahava prace, ze musi cekat na to jak se vyvinou market shary jednotlivych platforem…

  • Hlavní duvod hledej v malem rozsireni WP. A to jeste polovina pristroju bezi na starych sedmickach. By delali app vlastne jen pro polovinu uzivatelu malo rozsireneho systemu. Myslim ze maj rozum :)

  • Já z toho mám dojem, jako kdyby někdo, kdo stojí za Androidem a iOS na Instagram tlačil, ať to nevydávají.

   I na Android to trvalo dost dlouho než se vydal. A to bylo v době, kdy měl Android výrazný podíl na trhu.

   Nebude to tedy malým podílem na trhu, ale něčím jiným.

   Vvývoj takové aplikace by Instagram stál poměrně dost, ale zas né tolik, jako je může stát to, když si lidé na BB a WP najdou alternativy. Když za dva roky přijdou s aplikací pro BB a WP, tak je každej pošle do háje, protože bude používat už tu svou verzi.

   Takže pokud chtějí expandovat na WP a BB, měli by to udělat hned, dokud je po nich hlad. Ten totiž nebude dlouho (ať už podíl zastoupení BB a WP bude jakékoli (co je ale jisté, že nějaké bude – MS to jen tak nevzdá)).

  • Ale prosimtě, vývoj takové aplikace by stál Facebook, který Instagram vlastní, doslova pár korun. Neříkej mi, že je to těžké, když jediný jeden člověk dělá Instance a ten dohahuje, ne-li přesahuje kvalit oficiální aplikace. A netrvalo mu to bůhvijak dlouho. Naopak, v den kdy Instagram oznámil video, už dokázal tento vývojář implementovat do aplikace přehrávání.

  • Čím větší a bohatší firma, tím je méně pružná, rychlá a funkční… To je z vlastní zkušenosti.

   Divné je, že Facebook a Microsoft všude machrují, jací jsou kamarádi a jak spolupracují a Instagram na MS kašle :D

 3. Ať jdou do hajzlu, jako kdyby nemohli uvolnit jednoho vývojáře pro WP. Ale co, nám stačí Instance, který funguje skvěle :)

 4. Podľa miestnej logiky za to predsa môže strach z konkurencie:-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).