Instagram přidává hromadné nahrávání Příběhů i stažení všech vašich dat

Instagram představil dvojici poměrně zásadních novinek. První novinka je tak trochu vynucená, neboť vychází z nového unijního Nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Podobě jako na Facebooku tak teď i na Instagramu získáte možnost stáhnout si veškerá vaše data.

Po požádání by vám měl do dvou dnů dorazit email s archivem. Ten bude obsahovat veškeré fotografie a videa nahraná na Instagram z vašeho účtu, ale také například poslané komentáře a soukromé zprávy.

O vygenerování archivu lze v současnosti požádat pouze na webu. Na začlenění funkce do aplikace se nicméně podle Instagramu pracuje.

Hromadné příběhy potěší cestovatele

Druhou novinkou je možnost nahrát najednou až deset fotek či videí do vašeho Příběhu. Každou položku lze před zveřejněním samostatně upravit pomocí standardních funkcí, takže není problém použít třeba rozdílné filtry či ořez.

Tuto funkci jistě oceníte zejména při cestování, kdy snadno budete moci na konci výletu nahrát kolekci nejlepších fotek. Pohodlně tak můžete své cesty dokumentovat tovární fotoaplikací a fotky poté jen najednou zveřejnit na Instagramu. Služba se navíc naučila číst GPS údaje z EXIF informací fotek, takže i u takto zpětně nahraných snímků získáte návrh lokace.

Instagram
Cena: zdarma
‎Instagram
‎Instagram
Cena: zdarma+

Funkce je pro uživatele Androidu dostupná v aktuálně uvolňované aktualizaci, majitelé iOS zařízení si budou ještě pár týdnů muset počkat.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku