Domů » Bleskovky » Instagram má novou funkci: vyzkoušejte si streamování nanečisto

Instagram má novou funkci: vyzkoušejte si streamování nanečisto

Pokud jste někdy připravovali živé vysílání, tak jistě víte, že než začne skutečný přenos, je potřeba nastavit zvuk, upravit světlo či vyřešit problémy s připojením. Celá situace je velmi nepříjemná jak pro vysílajícího, tak pro sledující. Až dosud bylo možné všechny potíže ladit až během živého vysílání, nicméně sociální síť Instagram přišla s novým režimem, který vám umožní odladit veškeré neduhy ještě před samotným streamem.

instagram like pexels
Practice mode (cvičný režim) umožní tvůrcům odladit všechny mouchy dříve, než se pustí do vysílání

Funkce dostala název practice mode (cvičný režim). V rámci něj si můžete otestovat vaše vysílání nanečisto a případné chyby odladit dříve, než je uvidí skuteční sledující. Zapnout practice mode by přitom nemělo být o nic složitější než spuštění živého vysílání – při pokusu o zahájení přenosu dostanete na výběr, zda chcete vysílat přímo, či si to nejprve vyzkoušet v novém režimu.

instagram feature practice mode
Spustit cvičný režim by nemělo být o nic těžší než zahájení klasického živého vysílání

Další novinkou, která souvisí s živými přenosy, je možnost plánování vysílání až na 90 dní dopředu. Díky tomu budou vaši fanoušci v obraze a žádný živý přenos jim neunikne. Zatímco plánování živých vysílání se mezi tvůrci šíří už nyní, o datu spuštění cvičného režimu prozatím nepadlo ani slovo.

Dominik Vlasák

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).