Domů » Bleskovky » Instagram má novou funkci, kterou bylo až doposud nutné řešit skrze externí aplikace

Instagram má novou funkci, kterou bylo až doposud nutné řešit skrze externí aplikace

Pokud používáte Příběhy na Instagramu (Stories), určitě víte, že je do každého možné vložit pouze jednu fotografii. To je pro řadu uživatelů a influencerů limitující. Až doposud bylo vložení více fotografií do jednoho příběhu nutné řešit přes aplikace třetích stran, ostatně jednu z nich samostatně nabízel i Instagram samotný (Layout).

Instagram layout stories
Příběhy v Instagramu mají novou funkci. Jmenuje se Layout a do jednoho příběhu vám dovolí přidat až 6 snímků.

Tomu je ale nyní konec. Instagram totiž dnes začal s uvolňováním nové aktualizace pro Android a iOS, která nabízí možnost přidat do jednoho příběhu až šest fotografií. Nový filtr se jmenuje stejně jako jejich samostatná aplikace – Layout, respektive v češtině jej najdete pod názvem „Rozložení“. Fotografie je samozřejmě možné doplnit o nejrůznější efekty, popisky, emotikony či animované gify.

stories
Nově do jednoho příběhu můžete umístit až 6 fotek. Jen škoda, že videa zatím podporována nejsou.

Do budoucna by bylo fajn, kdyby Instagram přidal i možnost vkládání vícero videí do jednoho příběhu. Tahle populární obrázková sociální síť si je moc dobře vědoma neustále sílící konkurence v podobě TikToku, a také není žádným tajemstvím, že ty nejpoužívanější nástroje od sebe jednotlivé sociální platformy kopírují, proto se dá očekávat, že se v budoucnu ve Stories dočkáme i pokročilejších úprav pro video.

instagram rozlozeni
Český překlad nové funkce Layout je „Rozložení“

Na můj telefon už aktualizace s novým filtrem dorazila (OnePlus 7, Android). V případě, že zatím v Instagramu nemáte možnost vkládat do Stories více snímků, vyčkejte, než k vám nejnovější verze doputuje.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).