Domů » Bleskovky » InstaDreamer: náramek, který vám dovolí ovládat vlastní sny

InstaDreamer: náramek, který vám dovolí ovládat vlastní sny

Přemýšleli jste někdy o možnosti ovládat své sny? InstaDreamer vám to (údajně) umožní a vy se tak můžete cítit jako v kultovním filmu Počátek (Inception). Tento vibrující náramek vás uvede do fáze lucidního snění, což je bdělý či vědomý spánek. A jak takové lucidní snění funguje? V průběhu spánku si uvědomíte, že spíte a převezmete tak kontrolu nad svými sny, alespoň to tvrdí výrobce v propagačních materiálech.

Lucidní snění není rozhodně žádná pověra, ale něco co skutečně existuje a funguje; tento stav respektují i vědci. Náramek pracuje na principu slabých vibrací, které vás ve spánku jemně probudí. Ne však natolik abyste se vzbudili úplně. Využívá známého Pavlovova reflexu, kdy si během dne postupně zvykáte na jemné vibrace náramku a podvědomě si tak vytváříte jistotu toho, že zrovna nespíte.

instadreamer

Tento proces funguje i bez náramku, jen je to složitější a vyžaduje to notnou dávku tréninku. Je nutné vytvořit si během dne nějakou kontrolu toho, že zrovna nejste ve snu, podobně jako točící se káča v Počátku. V literatuře se doporučuje nosit na zápěstí gumičku a přes den se s ní občas štípnout. Po nějakém čase, kdy si na to člověk zvykne, ji začne používat i ve svých snech. Jakmile tedy zjistíte, že vás gumička neštípla, máte jistotu, že jste ve snu. A zábava může začít.

Náramek, který vám dovolí ovládat své sny

Ačkoliv již na trhu existuje nepřeberné množství nositelné elektroniky, která sleduje vaší spánkovou aktivitu, InstaDreamer je první svého druhu. Nesleduje váš tep, čas usnutí, počet probuzení nebo kvalitu REM fáze. Je zaměřen pouze na specifickou část spánku.

InstaDreamer - Take control of your dreams

K lucidnímu snění byla dokonce vyvinuta látka galantamin, která jej mám podpořit a posílit samotný sen. Výzkum v této oblasti je ale velmi náročný zejména proto, že jediným ukazatelem kvalitního snu je názor samotného uživatele.

Náramek by se měl začít prodávat v únoru 2019. Pokud se o lucidní snění zajímáte, můžete InstaDreamer podpořit na Indiegogo.

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.

2 komentáře

  1. LivingLegend

    Jo je to naramek co vas zavede do nocni mury a uz nepusti zpet :-D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).