Domů » Bleskovky » InnoApps Challenge: Přihlaste se do nové soutěže pro mladé vývojáře aplikací

InnoApps Challenge: Přihlaste se do nové soutěže pro mladé vývojáře aplikací

Nová soutěž InnoApps Challenge vyzývá mladé vývojáře k návrhu mobilních aplikací pro operační systém Windows Phone. Soutěž, která byla před několika dny oficiálně vyhlášena v belgickém Bruselu, je společnou iniciativou společností Huawei, Microsoft a Evropského fóra mladých inovátorů (EYIF).

Soutěže nazvané „InnoApps, Huawei Apps Developers European Challenge, Powered by Microsoft“, se mohou účastnit studenti vysokých škol a mladí profesionálové do 27 let, přičemž podmínkou je bydliště na území EU. Cílem soutěže je přispět k otevřenější společnosti podporou „e-dovedností“, zvýšení „e-účasti“ a propagací podnikatelského ducha mezi mladými lidmi.

Inovativní české aplikace a řešení, které uspějí nejen v České republice, ale zejména na zahraničních trzích, mohou být do budoucna významným pilířem české ekonomiky s velkým důrazem na přidanou hodnotu. Jejich virtuální výroba nezatěžuje životní prostředí, pouze generuje nová sofistikovaná pracovní místa. Proto jsme se rozhodli vybraným úspěšným soutěžním aplikacím zajistit investici až 1 milion korun na přeměnu jejich aplikace v životaschopný start-up s mezinárodními ambicemi,“  uvedl Michal Zálešák, výkonný ředitel Czech ICT Alliance.

Soutěžní příspěvky se přijímají do 8. září 2013. K slavnostnímu předání cen dojde na ceremoniálu v Bruselu během Globálního týdne podnikání, který se koná od 18. do 24. listopadu 2013.

Výherce první ceny získá částku 5 000 EUR a plnou obchodní podporu při uvádění aplikace na mobilní trh, která zahrnuje pomoc při další propagaci aplikace a další podporu mladých podnikatelů. Vývojáři, kteří se umístí na prvním a druhém místě, a také nejlepší vývojářka (obdrží speciální Female Developer Prize), pojedou se společností Huawei na exkurzi do inovačních středisek v Číně.

Aplikace těchto vývojářů, společně s aplikací vítěze hlasování publika, získají propagaci v obchodu Microsoft Windows. Šest finalistů získá technické a marketingové poradenství na workshopu v Bruselu a také propagaci na webových stránkách pořadatelů. Tito finalisté a šest dalších rovněž obdrží mobilní telefon Huawei.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).