Domů » Bleskovky » iHome iDM5: Pracovní stanice pro váš tablet i smartphone

iHome iDM5: Pracovní stanice pro váš tablet i smartphone

Společnost iHome začne brzy prodávat velice zajímavé příslušenství pro chytré telefony a tablety s operačním systémem Android a iOS. Jedná se o pracovní stanici nesoucí název iDM5 a jejím hlavním úkolem je uživatelům nabídnout pohodlnější psaní delších textů díky přítomnosti plnohodnotné QWERTY klávesnice. Připojení tabletu ke stanici neprobíhá skrze žádný konektor, ale ke spárování slouží bezdrátová technologie Bluetooth. Kromě pohodlné klávesnice obsahuje iDM5 také dvojici reproduktorů, integrovaný mikrofon a několik funkčních kláves.

   

Toto zařízení tedy ideálně poslouží například při videohovorech nebo pro telefonování přes Skype. Konektorovou výbavu zastupuje dvojice USB portů a 3,5 mm audio konektor. Ačkoliv se společnost iHome specializuje na příslušenství pro zařízení se znakem nakousnutého jablíčka, tak iDM5 má být kompatibilní s tablety a telefony s operačním systémem Android. Tento zajímavý kousek mobilního příslušneství si budete moci v krátké době objednat přímo ze stránek výrobce za cenu 130 USD ( zhruba 2500 Kč).   

Zdroj: Engadget

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. CZJ (neregistrovaný)

  Pěkné, ale pokud to nebude mít českou klávesnici, je to v našich zeměpisných šířkách k ničemu a jsou to vyhozené peníze.

 2. ha (neregistrovaný)

  a na co tam je usb port??když do něho nemužu zapojit ani blbou myš

 3. Přemýšlím, jestli byly takto ošklivé i první domácí počítače… Mám to chápat tak, že to přes BT (2.0?) přenáší zvuk, data a ještě překládá USB komunikaci? No fíha, to bude frčet…

 4. přesně bez podpory češtiny na externí klávesce je to o ničem

 5. Deaktivovaný účet (01.2013)

  No nevím, moc mě to nenadchlo. A pokud nakonec bude podpora Androidu pro Redfly, tak je zbytečné tohle řešit. A Redfly funguje i přes USB, takže relativně rychle na běžnou práci.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).