Domů » Bleskovky » IdeaTab S2109: 9,7″ tablet s Androidem 4.0 od Lenova představen

IdeaTab S2109: 9,7″ tablet s Androidem 4.0 od Lenova představen

Lenovo oficiálně představilo tablet IdeaTab S2109 s operačním systémem Android 4.0, se kterým chce konkurovat hlavně prvním dvěma generacím iPadu. Svědčí o tom i použitý IPS displej, který má úhlopříčku 9,7″, rozlišení 1024 x 768 px a už asi tušíte, že poměr stran bude 4:3. Tablet dále nabídne dvoujádrový procesor TI OMAP, 1 GB operační paměti RAM a 1,3Mpx kamerku pro videohovory.

Druhý fotoaparát s vyšším rozlišením chybí, místo něj na zadní straně najdeme čtveřici reproduktorů, které mají zajistit kvalitní zvuk. Tloušťka IdeaTabu je příjemných 8,9 mm. Výbavu uzavírá slot na microSD karty, microHDMI výstup a microUSB konektor. Kapacitu baterie se nám zatím zjistit nepodařilo, ale výrobce udává, že při aktivním používání vydrží stejně jako iPad, tedy 10 hodin.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).