Domů » Bleskovky » IdeaTab S2109: 9,7″ tablet s Androidem 4.0 od Lenova představen

IdeaTab S2109: 9,7″ tablet s Androidem 4.0 od Lenova představen

Lenovo oficiálně představilo tablet IdeaTab S2109 s operačním systémem Android 4.0, se kterým chce konkurovat hlavně prvním dvěma generacím iPadu. Svědčí o tom i použitý IPS displej, který má úhlopříčku 9,7″, rozlišení 1024 x 768 px a už asi tušíte, že poměr stran bude 4:3. Tablet dále nabídne dvoujádrový procesor TI OMAP, 1 GB operační paměti RAM a 1,3Mpx kamerku pro videohovory.

Druhý fotoaparát s vyšším rozlišením chybí, místo něj na zadní straně najdeme čtveřici reproduktorů, které mají zajistit kvalitní zvuk. Tloušťka IdeaTabu je příjemných 8,9 mm. Výbavu uzavírá slot na microSD karty, microHDMI výstup a microUSB konektor. Kapacitu baterie se nám zatím zjistit nepodařilo, ale výrobce udává, že při aktivním používání vydrží stejně jako iPad, tedy 10 hodin.

Lenovo IdeaTab S2109 Tablet tour

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).