TOPlist

i-mate a O2 už nebudou prodávat zařízení od HTC, zůstal nám jen Dopod…

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

O2, i-mateSpolečnost HTC se rozhodla ukončit spolupráci se svými dvěma výhradními distributory pro evropský trh – firmami O2 a i-mate, od teď už bude svá zařízení v Evropě prodávat výhradně pod svými křídly. To přináší problémy zejména pro i-mate, jelikož tato firma měla ve své nabídce převážně zařízení od HTC, nyní proto musí hledat nové výrobce, kteří jí umožní prodávat zařízení pod logem i-mate. Mezí první firmy, se kterými i-mate nově spolupracuje, patří TechFaith Wireless a Invetec Mercury (informovali jsme zde).

Je tedy jasné, že se HTC chystá ovládnou evropský trh výhradně svými výrobky, pro tento krok má nyní dveře zcela otevřené. Trochu jiná je situace na asijském trhu, kde působí jako výhradní distributor HTC společnost Dopod. Ta i nadále zůstává partnerem HTC a o přerušení spolupráce se rozhodně neuvažuje. Kdo ví, co nás od HTC ještě čeka ?

Zdroj: MSmobiles

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku