Domů » Bleskovky » Hugo Barra promluvil o Androidu, Xiaomi, Googlu a budoucích plánech

Hugo Barra promluvil o Androidu, Xiaomi, Googlu a budoucích plánech

Server AllThingsD přinesl velmi zajímavý rozhovor s Hugem Barrou. Toho si můžete pamatovat jako člověka, který světu představil obě generace tabletu Nexus 7 a účastnil se řady další konferencí reklamního giganta. Nedávno Google opustil a přešel k čínskému výrobci chytrých telefonů Xiaomi, který minulý rok prodal sedm milionů smartphonů a letos očekává více než 100% růst.

 

V rozhovoru odhalil, proč odešel a nejzajímavější je toto tvrzení: „Pokud svojí práci udělám dobře, tak za několik let bude svět o Xiaomi mluvit stejným způsobem, jako dnes hovoří o Apple a Googlu.“ Co přesně tedy bude v Xiaomi dělat? Dnes společnost prodává chytré telefony pouze na čínském trhu a nedávno expandovala na Tchaj-wan, který někteří považují za součást Číny. Jeho úkol je tedy jasný, dostat telefony Xiaomi do Evropy a Spojených Států. Jestli se mu to podaří, teprve uvidíme. Každopádně by další silný a originální hráč trhu jistě neškodil a Xioami svým posledním vlajkovým modelem Mi3 ukazuje, že má co nabídnout. 

David Podzimek

7 komentářů

 1. A o expriateľke ktorú mu údajne prebral Sergey nič nepovedal?:-)

  Ale važne. Dúfam, že sa mu podarí dostať Xiaomi produkty na Europský trh za podobnú cenu ako v Číne. Za tú cenu akú ich dnes predávajú priekupnici a obchody u nás sa podľa moc neoplatia.

  • i za tyto ceny se porad oplati.

  • Pix (neregistrovaný)

   O expřítelkyni nic, ale popsal jak poznal Lei Jun ještě v době kdy Lei Jun vedl vývoj Androdu pro Googlu v Číně a ta změna zaměstnavatele byla dojednána asi před rokem, takže to s ní nebude mít nic společného.

 2. Fore (neregistrovaný)

  Tak snad se mu to povede :)

 3. Vashut (neregistrovaný)

  Doufám, že se mu to nepovede. Úspěch Xiaomi přeji, ale rozroste-li se, stoupne i cena jejich produktů, což by pro mne, jako koncového zákazníka, který nemá problém si zboží objednat z Číny, bylo nevýhodné.

  • Nemyslím si, možno by vydali pár „vlajkových modelov“ za vyššiu cenu ale podľa mňa si dobre uvedomujú čo znamenajú ich modely z rovnakou výbavou ale polovičnou cenovkou oproti iným.

 4. porek (neregistrovaný)

  Ja si teda myslim, ze v xiaomi videl rychle rostouci, respektivni firmu, ve ktere asi videl vetsi prilezitost, jak se zviditelnit a neco vyryzovat, bez v googlu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).