Domů » Bleskovky » Huawei zveřejnil finanční výsledky, od budování 5G sítí očekává „nebývalé období růstu“

Huawei zveřejnil finanční výsledky, od budování 5G sítí očekává „nebývalé období růstu“

Huawei oznámil své obchodní výsledky za první čtvrtletí roku 2019. V prvním čtvrtletí letošního roku čínská společnost dosáhla tržeb ve výši 179,7 miliardy CNY (téměř 612 miliard korun), což představuje meziroční nárůst o 39 %. Čistý zisk společnosti pak v prvním čtvrtletí roku rostl o 8 %, což je o něco více než ve stejném období loňského roku.

5G jako cesta k růstu? V cestě může stát politika

Tento rok bude ve znamení rozsáhlého budování 5G sítí po celém světě. Huawei jak známo podniká i v této oblasti, a proto si od nastávajícího období slibuje nebývalé možnosti růstu. Huawei podepsal do konce března 2019 na 40 obchodních smluv pro 5G s nejrůznějšími světovými operátory. Po celém světě pak dodal více než 70 tisíc základnových stanic pro 5G. V některých zemích včetně České republiky však v tomto ohledu čelí politické kritice, která se může podepsat na jeho úspěchu na daných trzích.

Huawei dle zveřejněné zprávy klade velký důraz i na vývoj uživatelských inovativních produktů, mezi něž nyní řadí zejména Huawei P30 Pro (recenze). Nejnovější vlajkový smartphone značky zaujal svými fotografickými schopnostmi, revoluční je zejména v oblasti nočního fotografování. Huawei ale pochopitelně nabízí i jiné smartphony a v prvním kvartále roku tak dodal 59 milionů chytrých telefonů.

Hardwarové parametry Huawei P30 Pro
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158 x 73,4 x 8,41 mm, Hmotnost: 192 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, octa-core 2x 2,6 GHz Cortex-A76, 2x 1,92 GHz Cortex-A76, 4x 1,8 GHz Cortex-A55
RAM: 6/8 GB, Interní paměť: 128/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,47", Full HD+, 1080 x 2340 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 32 Mpx, f/2.0, HDR, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4200 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Společnost se dále chlubí úspěchy v budování řešení pro „plnou konektivitu“. Huawei údajně nasadil první přístupový bod standardu Wi-Fi 6 (o označení jsme psali zde) s podporou 5G. Celkově pak čínský gigant podle poskytnutých údajů obsadil první příčku v počtu dodaných zařízení s podporou Wi-Fi 6.

Huawei dále pokračoval v podpoře vývoje ICT infrastruktury a inteligentních zařízení. V této souvislosti stojí za zmínku Huawei Cloud, který chce společnost dále inovovat. Firma si v tomto ohledu vytyčila ambiciózní cíl vybudovat nejlepší možný hybridní cloud, který bude poskytovat plnohodnotná řešení pro oblast umělé inteligence i inteligentní průmyslová odvětví. Huawei Cloud má již více jak milion uživatelů.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).