Domů » Bleskovky » Huawei zlevňuje. Modely P9 & P9 Lite nyní pořídíte za výhodnější cenu

Huawei zlevňuje. Modely P9 & P9 Lite nyní pořídíte za výhodnější cenu

Pokud přemýšlíte o nákupu vlajkového modelu Huawei P9 (recenze) či jeho odlehčené verze P9 Lite (recenze), máme pro vás dobrou zprávu. Výrobce tento týden oba smartphony zlevnil. Huawei P9 se u nás původně prodával za 14 990 Kč, nyní jeho cena klesla na 13 590 Kč.

Huawei-P9

Huawei P9 Lite se nyní prodává za 6 990 Kč včetně DPH. Tyto ceny platí pro kusy z oficiální distribuce. V té neoficiální se u vlajkového modelu lze dostat až na cenu 11 990 Kč, u P9 Lite pak ušetříte dalších zhruba 500 Kč.

Recenze Huawei P9: S duší bojovníka

Je dost možné, že zlevnění zapříčinila značka Honor, která Huawei patří a nabízí telefony s velmi podobnou výbavou za nižší peníze.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. Huawei se snaží, jeho smartphony jsou oblíbené a celkem i rozšířené, dýchá na záda Samsungu a tohle je další krok jak prodávat vice, škoda ze se podobně nechová i Samsung.

  • Samsung ted třeba uz podruhé zlevnil rok a pul staré S6 a S6 EDGE, ovšem ke kroku cobudelal huawei tedy zlevnit P9 v jeho případě S7 a S7 EDGE asi nedojde, na druhou stranu i sestkova rada je výborná.

  • Nevím Samsung nebudu hanět, měl jsem Note I, Note II a Note III (spokojenost až na hardware tlačítko-vždy časem odešlo),ale přešel jsem k Huawei a od té doby na ně nedám dopustit , výkon dostačující (pro mě), telefony odladěné a co se týká zpracování…naprosto perfektní (P8 x 2, P9)
   Takže za mě další plus pro Huawei !

  • Koupit do dnes S6 nebo S6 Edge je vysloveně hloupost, nemá IP68, nemá paměťové karty a SoC je generaci za 8890.

   Za mě v týhle ceně OnePlus3 nebo Honor8, Huawei Mate S, Moto X Style, VDF Platinum7, při požadavku na IP68 Z3+, Z5 Premium, Z5.

   VDF Platinum7 je jednoznačně daleko lepší koupě než S6, a kdo chce Samsung, třeba i kvůli design, tak S7 stojí od 13k a má IP68, vysokou výdrž na baterii a výkonnější SoC o více paměti RAM.

   Samsung S6 a jejich „sleva“ je marketingová past na lidi, kteří vybírají telefon jenom podle toho jak se jim líbí.

   S6 přestala mít smysl okamžikem uvedení S7, nicméně S7 je dle mého natolik povedený model, že pokud ještě trochu klesne cena při představení S8, tak bude dál dobrá koupě, i když už bude na trhu nová generace.

  • jpm: Copak One+ má IPx nebo pam. kartu? Čteš to po sobě aspoň?
   S6 za 10k je moc pěkná cena, prakticky to nejlepší od Samsungu včetně SideSync, Shealth, podpory nositelnosti, propojení s tabletem,… Cokoli jiného J a A řada skoro teď v podobné ceně nedává smysl, tohle to deklasuje. Včetně kompletní konkurence.

   Jen to bohužel potvrzuje fakt, jak strašně Samsung ztrácí na hodnotě, no pro některé s výhodou:-)

  • unitroll
   S6 IP68 nemá. Takže nevidím žádný nevýhody u OP3/Platinum7/MateS/XStyle všechny ty telefony jsou výkonnější a mají předpoklad delší životností než S6, a všechny jsou i cenově výhodná koupě, což se o S6 říct nedá, žádný z těch telefonů narozdíl od S6 netrpí má špatnou čtečku otisků nebo horší výdrž na baterii….S6 má lepší akorát displej.
   OP3 64GB nemá sdcard slot, ale je za cenu 32GB S6, jinak je ve všem dvakrát lepší než S6 (rychlejší LTE/3G modern, rychlejší wifi, výkonnější SoC, vyšší kapacita RAM, rychlejší UFS, které je novější reviE než S6….)

   Ad ztráta hodnoty, nemáš pravdu, když porovnáš skutečné výkupní ceny v MP u stejně starých flagship Samsungu a iPhone, tak procentuálně iPhone ztrácí hodnotu mnohem víc.

   Ovce často argumentují, jak si iPhone drží hodnotu a není to pravda, ve vztahu k vyšší kupní ceně naopak iPhone ztrácí hodnotu rychleji než ostatní vlajkové lodě.

   Čínské značky (nikoliv čínské telefony, v Číně jsou vyrobeny i všechny iPhony) ztrácí hodnotu velice rychle.

  • jpm: A víš o tom, že jsi zase jen napsal snůšku plků, že jo:) Např. ta výkupní cena. Nechápu, čemu si pomůžeš, když takhle lžeš? Výkup iPhone 6s 32GB je 12,5k. Prodejní cena nového Galaxy S6 je 10k. Já chápu, že ti matematika prostě nejde, ale tohle by jsi dát mohl.
   Mimochodem, výkup Galaxy S6 je 6k. Zde už ti s matematikouale musí pomoci někdo jiný. Čau.

 2. Tak hlavně,že Huhlavej dýchá na záda Samsungu. :D To pobaví. Huhlavej se snaží seč mu síli stačej a v lecčems mu to jde,ale na to aby dýchal na záda Samsungu to ještě není. Sleva vlajkové lodě má někdy příču třeba tady parazitováním ve vlastních řadách a nebo nízké prodeje. Což se klidně může obojí stát.

 3. Uni
  Vidím to podobně jak ty, jsou lidi kterým i rok a puk starý model bohatě stačí, ač to už není žádný trhac asfaltu, svou prací zastane a prodává se za sympatickou cenu, osobně IP u mobilu vůbec neřešim a netrvam na něm….ono jdyzbsi člověk pak přečte podmínky nebo články na netu, jakousi certifikaci to ma ale v případě reklamace to výrobce málokdy uzná…. byl pod vodou moc dlouho, nebyla čistá,byla to mořská voda, byla špatně dovrena krytka….

  • U lepených telefonů jde jen o jedno. Pot. Aby běžné nošení a telefonování neprotlačilo vlhkost do přístroje. To je krůček od odolnosti proti dešti (jako např. letos Apple, ale odolnost proti potu mají roky).
   Hra na odolnost při ponoření je jen hra, za kterou nikdo s lepeným telefonem ani nemůže ručit (fakticky). Na to je potřeba jiná konstrukce. A jak píšeš, samozřejmě také krytí konektorů, protože koho zajímá (obvykle náhodné) ponoření do vody z vodovodu…..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).