Domů » Bleskovky » Huawei za 10 let investoval do výzkumu a vývoje přes 1,5 bilionu korun

Huawei za 10 let investoval do výzkumu a vývoje přes 1,5 bilionu korun

Výzkum a vývoj – to prioritní oblasti, do kterých společnost Huawei investuje nemalé částky. Důvodem je vize společnosti. Chce dopřát každému člověku, domovu a organizaci propojení, ať už je kdekoliv na světě. Aby se jí tuto vizi dařilo realizovat, investuje každý rok minimálně 10 % ze svých příjmů do výzkumu a vývoje.

Huawei logo

V loňském roce to bylo dokonce téměř 15 % ročních příjmů, což činilo přes 350 miliard korun. Trvalé investice pak nesou ovoce v podobě inovačních produktů a efektivních služeb pro zákazníky Huawei.

Huawei: gigant v oblasti patentů

Z malé soukromé firmy vyrostla společnost Huawei během pouhých 30 let na 72. místo v seznamu Fortune Global 500. Jedním z klíčových faktorů raketového růstu je investování do výzkumu a vývoje. Za posledních 10 let se účet vyšplhal přes jeden a půl bilionu korun, což je pro představu více než roční státní rozpočet České republiky. A tato suma není konečná. V následujících letech se má tato částka ještě navyšovat o 15 až 20 miliard ročně.

Udržitelné investice učinily ze společnosti Huawei giganta v oblasti patentů. V řeči čísel to znamená, že ke konci roku 2018 měla společnost uděleno 87 805 patentů, z toho 11 152 patentů jen ve Spojených státech. Mimo to vydává Huawei 100 až 200 akademických prací o svých inovacích ročně. Za tímto úspěchem stojí obrovské finanční vklady.

Velké plány do dalších let

Ambiciózní plány ženou technologického obra kupředu, a proto jeho inovativní produkty dnes díky tomu může využívat přes tři miliardy zákazníků ve více než 170 zemích. Za posledních 30 let se společnost zaměřila především na informační a komunikační technologie a přinesla velké množství inovací pomáhající rozvoji tohoto odvětví. Že investice do pokroku mají dlouhodobý smysl potvrzuje například to, že je Huawei jedním z největších držitelů 4G patentů v oblasti ICT a podobně si nyní stojí i v oblasti 5G sítí.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

6 komentářů

 1. A jde to znát.

  • Johny (neregistrovaný)

   tojo, obšlehli periskop :D

   • Pleteš si to s Applem. Ten obšlehl sporák, jen jej dal na pěkně deb*ilní místo. (dá).

   • tomas (neregistrovaný)

    Johny. No jo. Periskop mali uz ponorky. A zakopovy vojaci.. 😆👍 ty si ale D3B1L.

 2. Dakota (neregistrovaný)

  Až na ten katastrofální software. EMUI je naprosto škaredá šílenost, nehledě na použitelnost. Každopádně Huawei nikdy ani zadarmo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *