Domů » Bleskovky » Huawei za 10 let investoval do výzkumu a vývoje přes 1,5 bilionu korun

Huawei za 10 let investoval do výzkumu a vývoje přes 1,5 bilionu korun

Výzkum a vývoj – to prioritní oblasti, do kterých společnost Huawei investuje nemalé částky. Důvodem je vize společnosti. Chce dopřát každému člověku, domovu a organizaci propojení, ať už je kdekoliv na světě. Aby se jí tuto vizi dařilo realizovat, investuje každý rok minimálně 10 % ze svých příjmů do výzkumu a vývoje.

Huawei logo

V loňském roce to bylo dokonce téměř 15 % ročních příjmů, což činilo přes 350 miliard korun. Trvalé investice pak nesou ovoce v podobě inovačních produktů a efektivních služeb pro zákazníky Huawei.

Huawei: gigant v oblasti patentů

Z malé soukromé firmy vyrostla společnost Huawei během pouhých 30 let na 72. místo v seznamu Fortune Global 500. Jedním z klíčových faktorů raketového růstu je investování do výzkumu a vývoje. Za posledních 10 let se účet vyšplhal přes jeden a půl bilionu korun, což je pro představu více než roční státní rozpočet České republiky. A tato suma není konečná. V následujících letech se má tato částka ještě navyšovat o 15 až 20 miliard ročně.

Udržitelné investice učinily ze společnosti Huawei giganta v oblasti patentů. V řeči čísel to znamená, že ke konci roku 2018 měla společnost uděleno 87 805 patentů, z toho 11 152 patentů jen ve Spojených státech. Mimo to vydává Huawei 100 až 200 akademických prací o svých inovacích ročně. Za tímto úspěchem stojí obrovské finanční vklady.

Velké plány do dalších let

Ambiciózní plány ženou technologického obra kupředu, a proto jeho inovativní produkty dnes díky tomu může využívat přes tři miliardy zákazníků ve více než 170 zemích. Za posledních 30 let se společnost zaměřila především na informační a komunikační technologie a přinesla velké množství inovací pomáhající rozvoji tohoto odvětví. Že investice do pokroku mají dlouhodobý smysl potvrzuje například to, že je Huawei jedním z největších držitelů 4G patentů v oblasti ICT a podobně si nyní stojí i v oblasti 5G sítí.


Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

A jde to znát.

zlychlapec
Uživatel
zlychlapec

tojo, obšlehli periskop :D

xzeit
Uživatel
xzeit

Pleteš si to s Applem. Ten obšlehl sporák, jen jej dal na pěkně deb*ilní místo. (dá).

tomas
Anonym
tomas

Johny. No jo. Periskop mali uz ponorky. A zakopovy vojaci.. ?? ty si ale D3B1L.

Dakota
Anonym
Dakota

Až na ten katastrofální software. EMUI je naprosto škaredá šílenost, nehledě na použitelnost. Každopádně Huawei nikdy ani zadarmo.

_qam_
Uživatel
_qam_

+1