Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » Huawei pracuje na dalším telefonu s Windows Phone 8

Huawei pracuje na dalším telefonu s Windows Phone 8

Zdá se, že Huawei na trh neplánuje uvést pouze jeden model s Windows Phone 8, ale minimálně dva; potvrzují to nově uniklé fotografie. Co o něm zatím víme?

V nedávné době začala čínská firma Huawei prodávat přístroj s označení Ascend P1, ze kterého se vyklubal poměrně obstojný telefon vyšší střední třídy se systémem Android. V souvislosti s uvedením nové verze operačního systému Windows Phone 8 se nyní na internetu objevily údajné snímky stájového kolegy citovaného modelu, který by měl přinést velmi podobnou výbavu. Místo Androidu ale padla volba právě na mobilní osmičky.

Na prvních a ne příliš kvalitních fotografiích telefon trochu připomíná design některých přístrojů Sony, což zapřičiňují ostře řezané hrany a výrazná brada telefonu. Velikost displeje se z fotografií odhaduje na hodnotu mezi 4 až 4,3 palce. Rozlišení bude pravděpodobně WVGA (480 x 800 px), i když třeba výrobce překvapí a dočkáme se HD (720 x 1280 px). Hnacím motorem by se měl stát 1,2GHz dual-core procesor od Qualcommu, kterému by měl sekundovat 1 GB operační paměti RAM.

Zadní fotoaparát s pravděpodobným rozlišením 5 či 8Mpx doplňuje přisvětlovací dioda. Napájecí a synchronizační microUSB konektor má své místo na spodní straně telefonu.Telefon neláme rekordy ani po stránce tloušťky, nicméně nejedná se o žádného cvalíka a očekávat můžeme poměrně běžnou hodnotu okolo 10 milimetrů.

V současné době je vůbec nejlevnějším telefonem s Windows Phone 8 model HTC 8S, který se v ČR začne prodávat v prosinci za 7 999 Kč. Tento kousek od Huawei by mohl útočit na ještě nižší částku, ale dokud jej výrobce oficiálně nepředstaví, můžeme o ceně jen spekulovat.

 

Huawei má v záloze ještě jeden kousek s Windows Phone 8 – Ascend W1. Je tedy docela možné, že se toto zařízení na pultech obchodů objeví pod názvem Ascend W2.

Zdroj

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

Jeden komentář

  1. k0Seek (neregistrovaný)

    Vypadá zepředu trošku jako HTC Diamond 2.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel