Sledujte nás na YouTube

Huawei pracuje na dalším telefonu s Windows Phone 8

Zdá se, že Huawei na trh neplánuje uvést pouze jeden model s Windows Phone 8, ale minimálně dva; potvrzují to nově uniklé fotografie. Co o něm zatím víme?

V nedávné době začala čínská firma Huawei prodávat přístroj s označení Ascend P1, ze kterého se vyklubal poměrně obstojný telefon vyšší střední třídy se systémem Android. V souvislosti s uvedením nové verze operačního systému Windows Phone 8 se nyní na internetu objevily údajné snímky stájového kolegy citovaného modelu, který by měl přinést velmi podobnou výbavu. Místo Androidu ale padla volba právě na mobilní osmičky.

Na prvních a ne příliš kvalitních fotografiích telefon trochu připomíná design některých přístrojů Sony, což zapřičiňují ostře řezané hrany a výrazná brada telefonu. Velikost displeje se z fotografií odhaduje na hodnotu mezi 4 až 4,3 palce. Rozlišení bude pravděpodobně WVGA (480 x 800 px), i když třeba výrobce překvapí a dočkáme se HD (720 x 1280 px). Hnacím motorem by se měl stát 1,2GHz dual-core procesor od Qualcommu, kterému by měl sekundovat 1 GB operační paměti RAM.

Zadní fotoaparát s pravděpodobným rozlišením 5 či 8Mpx doplňuje přisvětlovací dioda. Napájecí a synchronizační microUSB konektor má své místo na spodní straně telefonu.Telefon neláme rekordy ani po stránce tloušťky, nicméně nejedná se o žádného cvalíka a očekávat můžeme poměrně běžnou hodnotu okolo 10 milimetrů.

V současné době je vůbec nejlevnějším telefonem s Windows Phone 8 model HTC 8S, který se v ČR začne prodávat v prosinci za 7 999 Kč. Tento kousek od Huawei by mohl útočit na ještě nižší částku, ale dokud jej výrobce oficiálně nepředstaví, můžeme o ceně jen spekulovat.

 

Huawei má v záloze ještě jeden kousek s Windows Phone 8 – Ascend W1. Je tedy docela možné, že se toto zařízení na pultech obchodů objeví pod názvem Ascend W2.

Zdroj

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. k0Seek (neregistrovaný)

    Vypadá zepředu trošku jako HTC Diamond 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *