Domů » Bleskovky » Huawei potvrzuje: ještě tento týden bude představeno prostředí EMUI 10

Huawei potvrzuje: ještě tento týden bude představeno prostředí EMUI 10

Na konci tohoto týdne se odehraje vývojářská konference společnosti Huawei, na které by měl být poprvé oficiálně odhalen univerzální systém Hongmeng OS. Čínská společnost nyní potvrdila, že na stejné akci odhalí i novou verzi prostředí EMUI s pořadovým číslem 10.

emui10

EMUI 10: poběží na Androidu Pie, Q nebo na Hongmeng OS?

Pokračovatel EMUI 9.1 by měl být podle tradic postaven na nejnovějším Androidu, zatím bezejmenná verze Q však ještě nedospěla do ostré verze; ta by měla přijít někdy v průběhu srpna. U Huawei navíc není jasné, v jaké formě a zda vůbec bude Android Q používat; kvůli restrikcím ministerstva obchodu USA nemá k Androidu s Google aplikacemi přístup, což znamená, že buď použije otevřený AOSP, nebo EMUI 10 poběží na současném Androidu 9.0 Pie. Poslední sci-fi možností je, že EMUI 10 poběží nad systémem Hongmeng OS.

Huawei EMUI 10 Official Teaser : breaks the terminal boundary : Coming Soon

Více podrobností bychom se měli dozvědět na úvodní tiskovce vývojářské konference, která proběhne v pátek 9. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. Už se těším na novou verzi operačního systému na Huawei Mate 10 pro :)

 2. Ať vydá Huawei telefon jaký chce, tak z něj udělá nepoužitelné těžítko díky EMUI.

  • Škoda, že nikdo nevynalezl Nova Laucher, Swift Keyboard apod.

   • Pár Hurahey mobilů jsem měl a používat na nich novu bylo docela tragický, nějak se ten launcher nedokázal přepsat přes ten původní……

   • @Cleric
    Ehm … :-D

   • Launcher neřeší nic, jen vzhled ikonek. Rychlost prostředí a třeba změnu vzhledu nastavení, dialeru prostě vyřešit nejde

   • Pokaždé když jsem nastavil novu jako výchozí launcher, emui mi jej odtrelilo a zas jsem dostal na vybranou jaký launcher chci jako výchozí.

  • Já Mám Huawei Mate 10 pro jedu na emui 9.1 žádné zaseky žádné pády aplikaci vše jede jak má blesku rychle. Za dva roky co mobil mám se mi nesekl :) nechápu jak někdo může mít předražené jablko a ten jeho IOS. IOS nemusím

   • No, to jste mu to teda nandal s telefonem, který byl ve své době o 10% levnější než iPhone :-D

   • S Mate 10 Pro jsem to vydržel rok a něco. Ani ne půl roku po přechodu na Android 9 šel z baráku. Tak nehorázně odfláklou aktualizaci jsem nikdy v životě neviděl. Nejhorší je že oni ty chyby naprosto ignorovali a nápravy jsem se už nedočkal. Podotýkám že jsem čekal cca 5 měsíců. Po této zkušenosti už Huawei nechci ani vidět. Moje peníze si prostě nezaslouží. Tady každej nadává na Samsung ale ty vydali Aktualizaci na A9 i na starou J3 2017. O tom si můžou huaweie nechat jenom zdát…

  • Další komentář hodný návštěvy psychiatra

  • Co je to tu za bláboly? Tragická nástavba? Je jiná… Stejně jako bylo jiné prostředí Motoroly v klasických telefonech…. Pokud by to bylo stejné, tak jsou tu kecy jak je to stejné…… Telefony se musí odlišovat a každá konkurence je dobrá…. I pokud se někomu nelíbí tak dobře za ni, Tak si ty blbý kecy nechte a buďte rádi, že je na trhu nejaká alternativa…

 3. IOS už není to co býval. Android je už líp odladeny. Kdyby se mi android sekal po dvou letech neřeknu ale po dvou letech jede můj Mate 10 pro pořád krásně plynule :)

  • Větší vzorek nemáš? Jeden Android přístroj? Zajímavé… vlastně vůbec. Ale díky za rozbor platforem?

   • Tak má pravdu kluk ušatej, třeba iOS 9,10,11 byl na mém iPad Pro neskutečnej průser – až iOS 12 opravil většinu problémů a nedodělků + samozřejmě i nějaké nové problémy přidali.

 4. Mám Honor 8 Pro skoro dva roky. Od té doby jsem mě aktualizaci z androidu 7 na android 8 a pravidelné aktualizace zabezpečení. Poté aktualizace na android 9 a EMUI 9.0 a před dvěma dny aktualizace na EMUI 9.1. EMUI 9.1 ještě hodnotit nebudu je to moc brzo, ale jinak telefon i po takové době běhá svižně bez záseků a pádů aplikací. Jediné co mi vadí na androidu 9 je to ze už nefunguje nahrávání hovorů vnitřně, ale za to může legislativa evropské unie. Nevím jak jiné modely, ale s Honorem 8 Pro jsem maximálně spokojen.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).