Domů » Bleskovky » Huawei potvrzuje: ještě tento týden bude představeno prostředí EMUI 10

Huawei potvrzuje: ještě tento týden bude představeno prostředí EMUI 10

Na konci tohoto týdne se odehraje vývojářská konference společnosti Huawei, na které by měl být poprvé oficiálně odhalen univerzální systém Hongmeng OS. Čínská společnost nyní potvrdila, že na stejné akci odhalí i novou verzi prostředí EMUI s pořadovým číslem 10.

emui10

EMUI 10: poběží na Androidu Pie, Q nebo na Hongmeng OS?

Pokračovatel EMUI 9.1 by měl být podle tradic postaven na nejnovějším Androidu, zatím bezejmenná verze Q však ještě nedospěla do ostré verze; ta by měla přijít někdy v průběhu srpna. U Huawei navíc není jasné, v jaké formě a zda vůbec bude Android Q používat; kvůli restrikcím ministerstva obchodu USA nemá k Androidu s Google aplikacemi přístup, což znamená, že buď použije otevřený AOSP, nebo EMUI 10 poběží na současném Androidu 9.0 Pie. Poslední sci-fi možností je, že EMUI 10 poběží nad systémem Hongmeng OS.

Huawei EMUI 10 Official Teaser : breaks the terminal boundary : Coming Soon

Více podrobností bychom se měli dozvědět na úvodní tiskovce vývojářské konference, která proběhne v pátek 9. srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments