Domů » Bleskovky » Huawei plánuje vyčlenit značku Nova. Bude fungovat jako samostatný subjekt

Huawei plánuje vyčlenit značku Nova. Bude fungovat jako samostatný subjekt

V roce 2014 došlo k vyčlenění značky Honor od mateřské firmy Huawei. Strategie dvou značek čínské firmě donedávna vycházela, ještě před nastolením sankcí od USA útočila značka Huawei na čelo největších výrobců smartphonů, Honor si dělal zálusk na čtvrtou příčku.

Bude Nova působit jako samostatná značka?

Podobně jako v případě Honoru, chce zřejmě Huawei nyní vyčlenit ze svého portfolia produktovou řadu smartphonů Nova a nechat ji působit samostatně. Na čínských sociálních sítích už má Nova své separátní účty, u nichž Huawei Devices uvedena jako mateřská firma. Došlo také ke změně typografie v logu Nova, což opět naznačuje nový start.

nova logo

V září loňského roku uvedl šéf produktové divize Huawei He Gang, že telefonů Nova se celosvětově prodalo celkem 65 milionů. Další dorazí za necelé dva týdny, 21. června se v čínském Wuhanu odehraje premiéra řady Nova 5. Je tak možné, že oficiální oznámení o odloučení značky proběhne právě na této akci.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments