Domů » Bleskovky » Huawei plánuje během vánočního čtvrtletí prodat 20 milionů smartphonů a chce udržet třetí příčku

Huawei plánuje během vánočního čtvrtletí prodat 20 milionů smartphonů a chce udržet třetí příčku

Ještě v roce 2011 bylo Huawei mezi mobilními výrobce relativně neznámou společností, dnes se však umísťuje jako třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě. Svojí pozici che společnost ve čtvrtém kvartálu ještě zlepšit a plánuje prodat dvacet milionů chytrých telefonů, alespoň podle vyjádření viceprezidenta pro marketing zařízení Shao Yanga.

Neřekl doslova dvacet milionů, ale prozradil, že plán na celý rok 2013 je 55 milionů prodaných chytrých telefonů. To znamená, že pokud sečteme předchozí kvartály (Q1 10,5 mil., Q2 11 mil., Q3 13,4 mil.), tak nám 20 milionů zbývá na vánoční čtvrtletí. Když Huawei tento plán dodrží, tak se bude blížit odhadům pro rok 2013, které hned z kraje letošního roku nastavilo na 60 milionů chytrých telefonů.

 

Huawei se chce dále soustředit na expanzi mimo domácí čínský trh, kde se podíl prodejů snížil v letošním roce o deset procent, díky rychlému růstu v zámoří. Shao Yang zmínil růst v konkrétních regionech: Jižní Amerika 50 %, Japonsko 40 %, Západní Evropa 40 %, Blízký východ 40 % a Čína pouze o 8 %.

Další pozitivní zprávou je posun od velmi levných zařízení k dražší střední třídě, převážně díky modelům série Ascend P6 a Ascend D2, které tvoří 16 % z celkových prodejů. Speciálně modelu Ascend P6 se dařilo velmi dobře a měl by dokonce roku dosáhnout deseti milionů prodaných zařízení od zahájení dostupnosti. V současnosti se Huawei drží na třetí příčce mezi výrobci chytrých telefonů a pro největší rivaly bude velmi těžké ho sesadit.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments