Domů » Bleskovky » Huawei plánuje během vánočního čtvrtletí prodat 20 milionů smartphonů a chce udržet třetí příčku

Huawei plánuje během vánočního čtvrtletí prodat 20 milionů smartphonů a chce udržet třetí příčku

Ještě v roce 2011 bylo Huawei mezi mobilními výrobce relativně neznámou společností, dnes se však umísťuje jako třetí největší výrobce chytrých telefonů na světě. Svojí pozici che společnost ve čtvrtém kvartálu ještě zlepšit a plánuje prodat dvacet milionů chytrých telefonů, alespoň podle vyjádření viceprezidenta pro marketing zařízení Shao Yanga.

Neřekl doslova dvacet milionů, ale prozradil, že plán na celý rok 2013 je 55 milionů prodaných chytrých telefonů. To znamená, že pokud sečteme předchozí kvartály (Q1 10,5 mil., Q2 11 mil., Q3 13,4 mil.), tak nám 20 milionů zbývá na vánoční čtvrtletí. Když Huawei tento plán dodrží, tak se bude blížit odhadům pro rok 2013, které hned z kraje letošního roku nastavilo na 60 milionů chytrých telefonů.

 

Huawei se chce dále soustředit na expanzi mimo domácí čínský trh, kde se podíl prodejů snížil v letošním roce o deset procent, díky rychlému růstu v zámoří. Shao Yang zmínil růst v konkrétních regionech: Jižní Amerika 50 %, Japonsko 40 %, Západní Evropa 40 %, Blízký východ 40 % a Čína pouze o 8 %.

Další pozitivní zprávou je posun od velmi levných zařízení k dražší střední třídě, převážně díky modelům série Ascend P6 a Ascend D2, které tvoří 16 % z celkových prodejů. Speciálně modelu Ascend P6 se dařilo velmi dobře a měl by dokonce roku dosáhnout deseti milionů prodaných zařízení od zahájení dostupnosti. V současnosti se Huawei drží na třetí příčce mezi výrobci chytrých telefonů a pro největší rivaly bude velmi těžké ho sesadit.

David Podzimek

5 komentářů

  1. go china go…dufam ze tito cisnky vyrobcovia prekonaju tieto hluposti ako sony ci htc, drzim i palce, tak isto aj lenovu, keby sa im tak podarilo kupit to blackbarry….

  2. Já myslím, že zrovna Huawei má i na něco více než na tu zmiňovanou třetí příčku, zkrátka až je to přestane bavit být „pouze“ třetí, tak do toho nalijí více peněz a oni se prosadí a že se prosazovat budou celosvětově…

    • PEETE nechci bet urejpanej, ale Huawei se v telekomunikacích celosvětově prosazuje už několik let.

    • CHMELDAS: To já samozřejmě vím, ale měl jsem na mysli spíš to, když si umane se ještě více dotáhnout na Samsung a Apple u mobilních telefonů. Spousta lidí má Huawei za šikmooké jebky, ale to tzv. výsluní ho teprve čeká :)

    • To je docela dobře možné. Už teď je v některých ohledech dost těžce válcuje. Stačí se podívat na úspěch Huaweie v oblasti telekomunikační infrastruktury.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).