TOPlist

Huawei P70 odkrývá masivní fotovýbavu. Výrobce očekává obří poptávku

Smartphone Huawei Mate 60 Pro
  • Huawei plánuje návrat mezi mobilní elitu
  • Chystá hned tři nové smartphony řady P70
  • Hlavním lákadlem má být nový čipset a silná fotovýbava

Společnost Huawei se nadechuje k novému životu, americkým sankcím navzdory. I když se mohlo zdát, že čínský výrobce nadobro uzavře svůj mobilní byznys, dočkali jsme se několika překvapení – především smartphonů Mate 60 Pro a Mate X5, jimž překvapivě nechybí ani podpora sítí 5G. Huawei v posledních měsících významně investuje do vlastního vývoje a snaží se dokázat, že se umí obejít i bez amerických technologií. Důkazem má být i připravovaná řada smartphonů Huawei P70.

Huawei P70: tři telefony s perfektní fotovýbavou

O smartphonech Huawei P70 reportuje obvykle dobře obeznámený informátor Ming-Chi Kuo, podle kterého čínský výrobce chystá hned tři modely – základní Huawei P70, vybavenější P70 Pro a designový P70 Pro Art. Všechny tři mají těžit z nových partnerství, mimo jiné se společnostmi Largan a Sunny Optical, které mají Huawei poskytnout své prémiové objektivy.

Celá řada Huawei P70 se má pyšnit perfektní výbavou, přičemž Kuo ji alespoň částečně poodhalil:

  • Základní Huawei P70 má dostat periskopickou kamerku, kterou bude tvořit 1/3,6″ fotočip a objektiv tvořený pěti optickými členy.
  • Huawei P70 Pro údajně dostane přibližovací kamerku postavenou na 1/2,5″ senzoru a objektivu složeném z 6 optických členů
  • Huawei P70 Pro Art má dostat unikátní širokoúhlou kamerku, kterou má tvořit senzor typu 1″ a speciální objektiv 1G6P složený z jedné skleněné a šesti plastových vrstev.

Poslední jmenovanou technologii obstarají zmíněné společnosti Largan a Sunny Optical, přičemž si zřejmě přijdou na slušné peníze, neboť výroba takto vrstvených čoček je prý velmi obtížná, a proto nákladná. Huawei nicméně doufá, že investice do této technologie se vyplatí a že přiměje i ostatní výrobce, aby toto řešení použili.

Všechny telefony řady Huawei P70 má pohánět zbrusu nový čipset Kirin, kterému nebude chybět podpora sítí 5G – v tuto chvíli ale nevíme, jaká firma je bez amerických technologií vyrobí. Mluví se o tom, že Huawei buduje vlastní továrny na čipy, otázkou však je, kdy z jejich linek sjedou první produkty.

Huawei počítá s velkým zájmem

Zdá se, že se někdejšímu smartphonovému obrovi podařilo nadechnout k novému růstu, dodávky jeho telefonů v Číně výrazně rostou, a dokonce napomohly k celkovému vzestupu celého mobilního odvětví. Huawei navíc pro příští rok očekává významný nárůst poptávky po svých telefonech – zatímco smartphonů řady P60 se letos prodalo zhruba 4–5 milionů, u příští generace čínský výrobce počítá s odbytem 13–15 milionů.

V tuto chvíli nevíme, kdy Huawei plánuje své chystané novinky představit – řada P60 si odbyla premiéru letos v květnu, je tedy možné, že se nástupnické generace dočkáme přibližně v podobném termínu.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku