Domů » Bleskovky » Huawei P6 bude aspirovat na titul nejtenčího smartphonu na světě

Huawei P6 bude aspirovat na titul nejtenčího smartphonu na světě

Ze zákulisí přicházejí nové zvěsti o připravovaném smartphonu z dílen výrobce Huawei. Tajemná novinka nese prozatimní označení P6-U06 a mezi hlavními lákadla má patřit extrémně tenký profil činící 6,18 milimetrů, čímž bude aspirovat na titul nejtenčího mobilu na světě. Další uniklé informace odhalují úhlopříčku dotykového displeje, která má činit 4,7“ s dnes již průměrným rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů. O pohon se bude starat čtyřjádrový procesor K3V2 s takem 1,5 GHz pro každé jádro a operační paměť s kapacitou 2 GB.

   

Hlavní fotoaparát bude schopen požizovat snímky v maximálním rozlišení osm megapixelů a za zhoršených světelných podmínek mu bude pomáhat přítomná LED dioda. Co se týče další výbavy, tak ta má zahrnovat čelní kamerku s rozlišením 5 Mpx, interní úložiště s kapacitou 16/32 GB a operační systém Android ve verzi 4.1.2. Na pultech prodejců se má Huawei P6 objevit v několika barevných provedeních a to konkrétně v černé, bílé a růžové. Ostatní parametry zatím zůstávají tajemstvím stejně jako cena a předpokládaný termín oficiálního odhalení.  

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. O čem to je, honit desetiny a setini milimetrů?

    • Sakra to byl překlep. Všiml jsem si ho přesně ve chvíli, kdy sem kliknul na „odeslat“ :-/ :-/ :-/

      Samozřejmě, že setiny…

  2. A ergonomie jde do haje

  3. fore (neregistrovaný)

    Čelní kamera 5Mpx ? To bude zase SW vyhnaný.. :D A nebo to nebude pravda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).