Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro v prémiové edici nabídne pět foťáků a desetinásobné přiblížení

Huawei P40 Pro v prémiové edici nabídne pět foťáků a desetinásobné přiblížení

V březnu se má odehrát premiéra nových vlajkových smartphonů Huawei řady P40. Dosud se očekávalo, že čínský výrobce odhalí dva modely – základní P40 a vybavenější P40 Pro, podle nejnovějšího úniku z dílny @evleaks to ale vypadá, že se dočkáme tří telefonů. Absolutní vrchol jarní nabídky Huawei má tvořit prémiová edice modelu P40 Pro.

Huawei P40 Pro v prémiové edici: 5 fotoaparátů a 10× optický zoom

Jedním z hlavních odlišujících prvků celé řady má být hlavní fotoaparát – základní P40 má dostat do výbavy tři čočky, P40 Pro čtyři a prémiová edice P40 Pro dokonce pět. U všech modelů se bude o ladění fotoaparátů starat společnost Leica, společnými prvky bude patrně hlavní snímač s rozlišením 52 Mpx (světelnost objektivu f/1.8) a širokoúhlá kamerka.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro v prémiové edici

Největší rozdíl odehraje ve schopnosti opticky „zoomovat“. U základní P40 se o 3× optické přiblížení starat pouze samotná čočka, u modelů P40 Pro a P40 Pro „Premium“ se o to postará periskopická konstrukce celého fotomodulu – u prvního jmenovaného se dočkáme 5× přiblížení (světelnost objektivu f/3.4), u druhého 10× (světelnost f/4.0).

Huawei P40 camera setups 1
Fotoaparáty Huawei P40, P40 Pro a P40 Pro „Premium“

Čtvrtým snímačem u modelů P40 Pro a P40 Pro „Premium“ bude hloubková ToF kamera, funkci pátého snímače u P40 Pro Premium zatím neznáme; je možné, že se bude jednat o druhý teleobjektiv s menší mírou optického přiblížení.

Duální selfie kamera pro všechny modely

Všechny tři chystané modely se budou chtít předvést ve schopnostech čelní kamery – ta bude u všech duální a bude umístěna v oválném otvoru v levém horním rohu displeje. Displej má být minimálně u dvou nejvyšších modelů zakřivený na všech čtyřech stranách.

Hardwarové parametry Huawei P40 Pro
Systém: Android 10
Rozměry: nezjištěno, Hmotnost: nezjištěno
Čipset: HiSilicon Kirin 990, octa-core
RAM: 8 GB, Interní paměť: 128/256 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,5", Quad HD+, 1440 × 2880 px
Hlavní fotoaparát: 64 Mpx, f/1.6, Sony IMX686, OIS, certifikace Leica
Druhý fotoaparát: 20 Mpx, širokoúhlý
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, teleobjektiv , Přední kamera: nezjištěno
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: USB-C
Baterie: 5500 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Přesné datum odhalení řady Huawei P40 je zatím neznámé, @evleaks tvrdí, že se odehraje ve čtvrtek 26. března. Všechny tři modely poběží na Androidu 10, který namísto služeb Google bude využívat vlastní služby Huawei Services, do nichž čínský gigant investuje obrovské finanční prostředky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na