Domů » Bleskovky » Huawei P40 Pro má mít speciální displej i fotoaparát. Co o nich víme?

Huawei P40 Pro má mít speciální displej i fotoaparát. Co o nich víme?

V půlce března by měl být v Paříží představen nový vlajkový smartphone Huawei P40 Pro, který bude ochuzen o Google služby, a proto bude muset vyvinout maximální úsilí, aby zaujal v jiných oblastech. Jednou z nich by mohl být například fotoaparát.

Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro (zdroj: @evleaks)

Huawei P40 Pro: jeden virtuální pixel z 16 fyzických

Podle oficiálního renderu, který na internetu zveřejnil informátor @evleaks, bude mít Huawei P40 Pro celkem pět fotoaparátů namísto spekulovaných čtyř. Hlavní snímač by měl mít podle nejnovějších informací z Číny rozlišení 52 megapixelů, přímo na míru jej pro čínského výrobce vyrobí Sony. Speciální snímač má mít fyzickou velikost 1/1,33“ a měl by využívat populární technologii Quad Bayer, díky které má velikost jednoho virtuálního pixelu narůst z 1,6 na 2,24 mikronu.

Huawei P40 fotak
Detail fotoaparátu smartphonu Huawei P40 Pro (zdroj: @evleaks)

Čínský zdroj dokonce hovoří o technologii Quad Quad Bayer, což by znamenalo vytvoření jednoho virtuálního pixelu z 16 okolních; ve výsledku by pak takto zpracované fotografie měly rozlišení 3,25 pixelů.

huawei p40 pro

Huawei P40 (Pro) bude také disponovat periskopickým fotoaparátem, který údajně zvládne 10× optické přiblížení. S fotoaparáty také patrně souvisí zaregistrování ochranných známek Ultra Vision Kamera a Ultra Vision Sensor, mezi další nové ochranné známky Huawei patří Quad-Curve Overflow. Ta patrně bude označovat speciální displej Huawei P40 Pro, který bude zakřivený na všech čtyřech stranách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No bude to prostě dělo. Fotografická raketa. Těším se na soboj Huawei P40pro vs Samsung Galaxy S20 ulta

  • Nebud trapny a ovladej sve zlazy….

  • fotograficka raketa :DDDD

  • Jo no, taky mě hodně pobavilo :D

  • 😁😁😁😁🤣

  • Vlastně to co Samsung odsuzoval tak teď dělá, ale těch 108mpix mu opravdu nepomůže. Začíná se chovat jak ostatní výrobci co začli valit XX mpix čipy a je jim to prd platné. P40 bude dál a jediné co ji bude degradovat je Google nic víc.

 2. Ten Quad Quad Bayer bude mať iba pre video vo FHD. Dosiahne tým výbornú svetelnosť v tmavej scéne pri vyšších FPS.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).