Domů » Bleskovky » Huawei P40: oficiální snímky odhalují kompletní řadu ve všech barvách

Huawei P40: oficiální snímky odhalují kompletní řadu ve všech barvách

Aktualizováno 20. března: Evan Blass na Twitteru zveřejnil další dva nové tiskové snímky smartphonů Huawei P40 a P40 Pro. Tentokrát jde o přední stranu, která prozrazuje přítomnost duální selfie kamery v levém horním rohu. Model P40 Pro má rovněž o něco tenčí rámečky nejen na pravém a levém okraji, ale i ve spodní a horní části. Prakticky celou přední stranu tak vyplňuje zobrazovací panel.

Původní text článku z 16. března

Už příští týden proběhne online představení vlajkových smartphonů značky Huawei. Modelová řada P40 má být velmi široká; k již odhaleným odlehčeným smartphonů P40 Lite a P40 Lite E přibydou další tři telefony s výrazně lepší specifikací, pravděpodobně ponesou označení P40, P40 Pro a P40 Premium. Jejich tiskový snímek nyní zveřejnil známý informátor Evan Blass.

huawei p40
Kompletní vlajková řada Huawei P40 na tiskovém snímku (zdroj obrázku: @evleaks)

Huawei P40: tři vlajkové modely v pěti barvách

Na obrázku vidíme všechny chystané barevné varianty. Základní modely P40 a P40 Pro mají být nabízené v pěti barvách (stříbrná, šedá, oranžová, modrá a bílá), vrcholová varianta P40 Premium přijde na trh pouze v bílé a černé, a pravděpodobně bude využívat jako materiál zad keramiku namísto skla.

Tři, čtyři nebo pět čoček

Bližší zkoumání zad také prozradí několik detailů o fotoaparátech:

  • Fotomodul Huawei P40 v sobě bude obsahovat tři čočky, ani jedna z nich nemá „hranatý“ tvar, tzn. že nebude mít periskopický fotomodul pro výraznější optické přiblížení. Čočka nad snímačem zajistí „pouze“ 3násobný fixní optický zoom.
  • Fotoaparát Huawei P40 Pro budou tvořit celkem 4 snímače, z nichž ten nejmenší bude pravděpodobně pouze hloubková ToF kamera. Obsažena bude i periskopická kamerka, která má zajišťovat 5násobné optické přiblížení.
p40 pro
Huawei P40 Pro (zdroj obrázku: @evleaks)
  • Nejvybavenější Huawei P40 Premium bude mít ve svém obřím fotomodulu hned pět fotoaparátů, z nichž pravděpodobně hned dva budou vyhrazené na optické přiblížení. Snímač s klasickou čočkou zřejmě nabídne 3× fixní optický zoom, snímač s periskopickým řešením bude pravděpodobně opticky přibližovat až 10×.
Huawei P40 fotak
Detail fotoaparátu smartphonu Huawei P40 Premium (zdroj: @evleaks)

Vlajkové modely Huawei z řady P40 poběží pod taktovkou čipsetu Kirin 990, bohužel kvůli americko-čínské obchodní válce na nich nebude instalován klasický Android s Google službami, ale pouze jeho open source verze obohacená o aplikace a služby Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Gazzdik
Anonym
Gazzdik
Offline

A má to vůbec smysl vyrábět/prodávat? Bez Googlu je to mrtvý. V ČR si to koupí 5 lidí a tím to hasne :-D

Michal
Anonym
Michal
Offline

No tak Huawei se už v letošním roce propadl na čtvrté místo, za Samsungem a Applem je třetí Xiaomi. Zkrátka už se se službami Googlu prodávají jen staré modely, nové bez služeb Googlu se tu prakticky neprodávají, není o ně zájem. Dokonce u nekterých prodejců mizí uplně u takových těch stànků v obchoďácích je vystřídalo Realme.

Ovcarek
Anonym
Ovcarek
Offline

Opět dávám Huawei body za odvahu. Ale tím to hasne. Jestli je tady fakt někdo kdo by si reálně ty telefony koupil, tak dejte vědět. Fakt mě zajímá důvod.

Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

Nechci Android prošpikovaný Google službami, které nepoužívám. Nechci iOS, protože nehodlám podporovat cenovou politiku Apple. Co mi zbývá? Buďto telefon s komunitní podporou např. Lineage nebo nyní možnost koupit Huawei bez GMS.

Pavel Kapoun
Anonym
Pavel Kapoun
Offline

V podstatě jste si odpověděl sám. Vy potenciál smartphonu prostě nevyužijete tudíž jej nepotřebujete.

Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

A z čeho jste nabyl dojmu, že víte co potřebuji či ne? Google Play není jediný způsob, jak do telefonu na bázi Androidu dostat chtěné aplikace. Chápu, že tuto možnost využívá promile uživatelů, ale popírat ji nemá smysl.

Marek1
Anonym
Marek1
Offline

?
Být pracovně produktivní, tak nepotřebuji žádnou Google službu.
Mám pracovní Office 365 účet spojený s OneDrive, MS Office, Teams atd.
Navigace Tom

Ostatní aplikace (Mapy.cz, banky, slovníky atd. lze stáhnout samostatně nebo skrze alternativní obchod) žádná tragédie :-)

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

A OneDrive, MS Office, Teams a Mapy.cz, banky, slovníky atd. budete teda instalovat bokem? No potěš koště, vy nechcete být „šmírovaný“ Googlem a pak dáte všechno Číňanům na stříbrném podnosu … :-P

remi
Uživatel
remi
Offline

Ty Google služby tě nikdo nenutí používat. Nikdo ti nedrží u hlavy pistoly. Co je prostě ignorovat? Je to tak těžké? Sám mám iOS a jejich předinstalované věci typu Keynote, Maps,… nepoužívám a nebrečím tu.

Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

A mít na výběr je špatné? Protože přesně o to tu jde.

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

No však máš na výběr. Namísto cenové politiky Apple můžeš podporovat politiku KS Číny … :-DDD