Domů » Bleskovky » Huawei P40: oficiální snímky odhalují kompletní řadu ve všech barvách

Huawei P40: oficiální snímky odhalují kompletní řadu ve všech barvách

Aktualizováno 20. března: Evan Blass na Twitteru zveřejnil další dva nové tiskové snímky smartphonů Huawei P40 a P40 Pro. Tentokrát jde o přední stranu, která prozrazuje přítomnost duální selfie kamery v levém horním rohu. Model P40 Pro má rovněž o něco tenčí rámečky nejen na pravém a levém okraji, ale i ve spodní a horní části. Prakticky celou přední stranu tak vyplňuje zobrazovací panel.

Původní text článku z 16. března

Už příští týden proběhne online představení vlajkových smartphonů značky Huawei. Modelová řada P40 má být velmi široká; k již odhaleným odlehčeným smartphonů P40 Lite a P40 Lite E přibydou další tři telefony s výrazně lepší specifikací, pravděpodobně ponesou označení P40, P40 Pro a P40 Premium. Jejich tiskový snímek nyní zveřejnil známý informátor Evan Blass.

huawei p40
Kompletní vlajková řada Huawei P40 na tiskovém snímku (zdroj obrázku: @evleaks)

Huawei P40: tři vlajkové modely v pěti barvách

Na obrázku vidíme všechny chystané barevné varianty. Základní modely P40 a P40 Pro mají být nabízené v pěti barvách (stříbrná, šedá, oranžová, modrá a bílá), vrcholová varianta P40 Premium přijde na trh pouze v bílé a černé, a pravděpodobně bude využívat jako materiál zad keramiku namísto skla.

HUAWEI P40 Series

Tři, čtyři nebo pět čoček

Bližší zkoumání zad také prozradí několik detailů o fotoaparátech:

  • Fotomodul Huawei P40 v sobě bude obsahovat tři čočky, ani jedna z nich nemá „hranatý“ tvar, tzn. že nebude mít periskopický fotomodul pro výraznější optické přiblížení. Čočka nad snímačem zajistí „pouze“ 3násobný fixní optický zoom.
  • Fotoaparát Huawei P40 Pro budou tvořit celkem 4 snímače, z nichž ten nejmenší bude pravděpodobně pouze hloubková ToF kamera. Obsažena bude i periskopická kamerka, která má zajišťovat 5násobné optické přiblížení.
p40 pro
Huawei P40 Pro (zdroj obrázku: @evleaks)
  • Nejvybavenější Huawei P40 Premium bude mít ve svém obřím fotomodulu hned pět fotoaparátů, z nichž pravděpodobně hned dva budou vyhrazené na optické přiblížení. Snímač s klasickou čočkou zřejmě nabídne 3× fixní optický zoom, snímač s periskopickým řešením bude pravděpodobně opticky přibližovat až 10×.
Huawei P40 fotak
Detail fotoaparátu smartphonu Huawei P40 Premium (zdroj: @evleaks)

Vlajkové modely Huawei z řady P40 poběží pod taktovkou čipsetu Kirin 990, bohužel kvůli americko-čínské obchodní válce na nich nebude instalován klasický Android s Google službami, ale pouze jeho open source verze obohacená o aplikace a služby Huawei.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.