Huawei P40 dorazí na globální trh v běžném termínu. Možná i s klasickým Androidem – SMARTmania.cz

Huawei P40 dorazí na globální trh v běžném termínu. Možná i s klasickým Androidem

Huawei P40 2

Smartphony Huawei z řady Mate 30 byly představeny v září letošního roku, na globálním trhu se ale stále neprodávají. Důvodem je americko-čínská obchodní válka, kvůli které tyto telefony nemohou využívat Android se službami Google, bez nichž jsou ve světě prakticky neprodejné. Postihne stejný osud i chystané telefony z řady P40?

Huawei P40
Bude takto vypadat Huawei P40? (ilustrační obrázek)

Podle deníku The Information by měly být smartphony Huawei P40 a P40 Pro představeny v tradičním termínu v prvním čtvrtletí příštího roku, a to bez jakýchkoliv omezení. Deník neuvádí, zda Huawei nějakým způsobem obejde americké zákazy, nebo zda dojde k jejich zrušení/zmírnění, údajně však nemáme očekávat žádná zpoždění.

Od řady Huawei P40 se očekává použití výkonných čipsetů Kirin 990 a také další posun v oblasti hlavního fotoaparátu. V Huawei jsou si zřejmě moc dobře vědomi, že i Samsung na příští rok chystá skvělý fotomobil Galaxy S11 s pětinásobným optickým zoomem a 108Mpx fotoaparátem, a této sestavě budou chtít s modelem P40 konkurovat.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku