Domů » Bleskovky » Huawei P30 Pro podruhé: s novými zády a Androidem 10 na palubě (video)

Huawei P30 Pro podruhé: s novými zády a Androidem 10 na palubě (video)

Hlavní hvězdou berlínské tiskové konference Huawei se stal čipset Kirin 990 pro budoucí smartphony řady Mate 30; na jejich odhalení si ale musíme ještě dva týdny počkat. Aby se neřeklo, že čínská firma na veletrh IFA nepřivezla žádné nové telefony, došlo zde ke znovuodhalení řady P30 Pro se dvěma kosmetickými úpravami.

Videopohled

Tohle je Huawei P30 Pro v nových barvách a s Androidem 10 na palubě

Huawei P30 Pro podruhé: záda po vzoru Pixelů a nový Android

První úprava se chystá vzhledu – telefon dostal upravená záda v nových barvách Mystic Blue a Misty Lavender. Výrobce se zjevně nechal inspirovat smartphony Google Pixel, neboť zvolil duální provedení zad – horní třetina obsahující fotomodul je lesklá, spodní dvě třetiny jsou matné. Telefon rozhodně vypadá originálně, navíc má být méně kluzký.

Druhá změna se týká softwaru, na telefonech již běží nejnovější Android 10 zabalený do nadstavby EMUI 10. Systém vypadá více konzistentně a nabízí několik zajímavých funkcí včetně tmavého režimu.

Kromě tmavého režimu EMUI 10 obsahuje:

  • optimalizaci systému z hlediska výdrže
  • široký výběr vzhledů Always-on displeje
  • magazínové uspořádání prvků
  • barevná schémata založená na systému Giorgia Morandiho
  • využívání zlatého řezu (nejen) u designu ikon
  • plynulejší animace

Předpokládáme, že aktualizace na Android 10 a EMUI 10 brzy dorazí i na standardní varianty P30 a P30 Pro z února letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Stejně je ošklivý kvůli nudloidnímu displeji ty záda to nezachrání :D

  2. Huawei nezastavis.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).