Huawei P20 má přijít ve třech variantách. Známe jejich jména i barvy

Společnost Huawei připravuje zbrusu nový vlajkový smartphone, který by měl zaujmout zejména jako fotomobil; údajně totiž dostane zcela nový fotoaparát se třemi čočkami. Dosud se o tomto telefonu hovořilo jako o P11 či P20, leaker Roland Quandt nyní na svém Twitteru vyzdvihnul druhou variantu názvu.

Nový vlajkový model údajně ponese jméno Huawei P20, přičemž jej při premiéře doprovodí dvě další verze – Pro a Lite. Telefony jsou vyvíjeny pod kódovými označeními Emily, Charlotte a Anne; modely P20 a P20 Pro údajně dorazí v barvách Ceramic Black (černá) a Twilight (pravděpodobně fialová), odlehčený model Lite má být nabízen v barvách Midnight Black (černá), Klein Blue (modrá) Sakura Pink (růžová). Minimálně jeden z těchto modelů má dostat displej přes celou přední stranu telefonu s vyříznutím při horní straně pro čelní kamerku a další komponenty.

Ochranné sklo Huawei P20 Pro

Všechny tři telefony mají být určeny pro západní Evropu, model Pro však možná nebude dostupný na všech trzích. O datu představení zatím nemáme žádné informace, podle posledních informací pro ně chystá Huawei samostatnou premiéru až po veletrhu MWC.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku