Huawei Nova Smart: levný kovový pětipalec se čtečkou otisků prstů míří na český trh

Společnost Huawei opět dělá chaos v názvosloví svých modelů. Na konci loňského roku v Číně představila model Enjoy 6s, který si pak našel cestu do Evropy pod označením Honor 6C. A aby nebylo těch zmatků málo, na český trh přichází tento model s ochuzenou pamětí s názvem Huawei Nova Smart.

Novinka bude u vybraných prodejců dostupná již od příštího měsíce za cenu 5 499 korun. Cena napovídá, že výbavou bude toto zařízení ještě níže než modely Lite, to ale neznamená, že nebude mít co nabídnout. Na čelní straně se nachází 5palcový displej s HD rozlišením a 5Mpx selfie kamerka, do kovových zad je pak zasazena čočka 13Mpx fotoaparátu (f/2,2) a čtečka otisků prstů. Konstrukce telefonu je nerozebíratelná, do šuplíčku na levé straně je možné vložit buď dvě SIM karty, případně kombinaci SIM + microSD.

Telefon pohání čipset nižší střední třídy Qualcomm Snapdragon 425, který hospodaří se 2 GB RAM a 16GB vnitřní pamětí; Enjoy 6s respektive Honor 6C přitom nabízí kombinaci 3 + 32 GB. V zařízení běží operační systém Android 6.0 Marshmallow překrytý nadstavbou EMUI 4.1. Honor Nova Smart bude nabízen ve stříbrné, zlaté a šedé barvě.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku