Domů » Bleskovky » Huawei nepolevuje: má nový telefon a vydává Android 9.0 pro řadu Mate 9 a P10

Huawei nepolevuje: má nový telefon a vydává Android 9.0 pro řadu Mate 9 a P10

I přes sankce uvalené americkým ministerstvem obchodu se společnost Huawei snaží nadále pracovat jako dříve. V tomto týdnu se objevila informace, že čínský výrobce utlumil výrobu smartphonů, to však zástupci Huawei popřeli a uvedli, že globální produkce běží beze změn. Že je Huawei stále při chuti, dokazují i novinky z tohoto týdne.

Huawei Maimang 8

Na čínský trh byl kupříkladu uveden smartphone Huawei Maimang 8. V minulosti platilo, že telefony Maimang byly následně přetaveny v modely Mate Lite, tudíž přes sebou máme možná předobraz smartphonu Huawei Mate 30 Lite. Nutno ale podotknout, že tento telefon již svoji globální verzi má; jmenuje se Huawei P Smart+ 2019.

HUAWEI Maimang 8 1

Maimang 8 je telefon střední třídy poháněný čipsetem Kirin 710 ve spolupráci s 6 GB RAM. Čelní stranu telefonu vyplňuje 6,21″ displej s kapkovitým výřezem pro 8Mpx selfie kamerku, hlavní fotoaparát na zádech má tři členy – klasickou 24Mpx kamerku, 16Mpx širokoúhlou kameru a 2MPx hloubkový senzor. Kromě toho se záda stala domovem pro čtečku otisků prstů.

HUAWEI Maimang 8

Huawei Mainmang 8 dále disponuje 64GB pamětí, kterou lze rozšířit paměťovou kartou, 3 400mAh baterií a operačním systémem Android 9.0 Pie. Telefon bude v Číně nabízen v černé a modré barvě za cenu 1 899 CNY (asi 6 300 korun bez DPH).

Huawei Mate 30 a Kirinem 985 a Arc OS?

Když už je řeč o Mate 30 Lite, Huawei prý chystá i nové vlajkové modely z této řady. Podle informací z Číny má k jejich premiéře dojít 22. září, přičemž pohánět je má nový čipset Kirin 985 a operační systém Arc OS. Zatím není jasné, zda tento systém poběží i na globálních verzích smartphonů; záleží na tom, zda dojde k nějakému zlomu v obchodí válce Číny a USA.

Android Pie pro Huawei Mate 9 a P10

Poslední novinkou z tábora Huawei z tohoto týdne je vypuštění Android 9.0 Pie a prostředí EMUI 9.0 pro smartphony řad Huawei Mate 9 a P10. S tímto updatem se tyto telefony dočkají nových funkcí jako sledování digitálního zdraví či navigace gesty.

Podle Huawei již update z EMIU 8.0 na verzi 9.0 dostalo globálně 80 milionů telefonů, do konce tohoto měsíce má přibýt dalších 20 milionů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).