Domů » Bleskovky » Huawei naznačuje, jakým směrem se bude jeho systém ubírat. Více prozradí v srpnu

Huawei naznačuje, jakým směrem se bude jeho systém ubírat. Více prozradí v srpnu

Huawei nedávno potvrdil, že Ark OS bude hlavním tématem na jejich vlastní vývojářské konferenci, která na začátku srpna proběhne Číně probíhá. Společnost tak překvapila své nedočkavé fanoušky, kteří netrpělivě čekali na nové informace.

huawei hongmeng os

Huawei Developer Conference 2019: jeden systém vládne všem

Na oficiální pozvánce na konferenci HDC 2019 je uvedena informace, že Huawei naráží na jakési „řešení pro všechny ekosystémy zařízení“. Na obrázku je vyobrazeno několik zařízení, včetně tabletu, notebooku, televize, 5G apod. Všechna tato zařízení obsahují logo „H“, které symbolizuje jejich produkty, patřící pod společnost Huawei, které se v současné době na trhu prodávají.

hongmeng os
Huawei na pozvánce naznačuje, jakým směrem se bude jeho systém ubírat. Více prozradí v srpnu na speciální vývojářské konferenci v Číně.

Vedle loga je uveden také slogan „Hello World“. Ten právě symbolizuje software, používaný pro spuštění počítače. Hongmeng OS je chráněn ochranou známkou, právě pro ta zařízení, která jsou uvedená na promo obrázku. Tímto můžeme potvrdit, že společnost připravuje jakési „all in one“ řešení pro tento celý svůj ekosystém zařízení, výjimkou nejsou ani smartphony.

Může se samozřejmě jednat i o operační systém. V rozhovoru vedoucích pracovníku Huawei zazněla informace, že operační systém Hongmeng OS není určen pro chytré telefony, ale pro internet věcí a další přidružená zařízení. HDC 2019 bude zahájena 9. srpna ve městě Dongguan v Číně a potrvá do 11. srpna, tak doufejme, že se o novém systému Huawei brzy dozvíme více podrobností.

Dominik Blatoň

Nadšenec do psaní, elektroniky a moderních technologií obecně. Milovník Androidu a ladných křivek mobilních telefonů. Působím také jako herní fanatik. Ve volném čase se zabývám koníčky jako fitness, turistika, cestování, jízda na kole, hudba, fotografování a grafika.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).