Sledujte nás na YouTube

Huawei na MWC: Čtyřjádrový telefon a desetipalcový tablet

Čínská společnost Huawei má na MWC v plánu představit nový čtyřjádrový smartphone z produktové řady „Diamond“, který se bude pyšnit čtyřjádrovým procesorem a operačním systémem Android 4.0.3. Prodejní označení modelu bude Ascend D1 Q (D1 – Diamond one, Q – quadcore). Podle zákulisních informací telefon nabídne displej s úhlopříčkou 4,3″ a HD rozlišením, 1 GB RAM a slot na microSD karty.

-

Druhou novinkou by měl být desetipalcový tablet MediaPad, který naváže na současný model se sedmipalcovým displejem a do vínku by měl dostat o něco silnější hardware. Čtyřjádrového procesoru se u tabletu zřejmě nedočkáme; všichni ale víme, že to není jen o počtu jader, ale především o softwarové optimalizaci, kterou snad v Huawei nepodcení. Tisková konference při příležitosti uvedení nových zařízení je naplánována na neděli 26. února, tedy den před zahájením Mobile World Congressu.

 -

Zdroj: UnwiredView

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

5 komentářů

 1. asd (neregistrovaný)

  kdo se ma v tech jejich klikyhakach vyznat ?

 2. jaydoo (neregistrovaný)

  A píšu tam, že 2dl Coca Coly :) a MediaPad 10.

  4 jadrope CPU, no ja mám konečne v PC 4 jadra a oni to už cpu do mobilu. To som zvedavy na spotrebu.

 3. Ivkopivko (neregistrovaný)

  dvojjadrove procesory v telefonoch su pri dobrej softwerovej optimalizacii pre dobrych 98% ludi nepotrebne, ale stvorjadrove procesory v mobiloch? to uz je uplny FAIL

 4. silent64sk (neregistrovaný)

  V dnešnej dobe ešte takéto telefóny nemajú žiadny význam. Prečo? V prvom rade je veľmi pozadu software. V druhom rade je absolútne nevhodná dnešná technológia bateriek, ktoré ich nestíha živiť. Predstava výkonného telefónu, ktorý slúži ako multifunkčné zariadenie, ktoré si užívateľ len vloží do nejakej krabičky, kde má pripojený monitor klávesnicu, atď. a používa ho ako pc, prípadne notebook, je veľmi zaujímavá. Tam to pomaly smeruje a dúfam, že sa čoskoro takého niečoho dočkáme. Pre človeka, ktorý bežne pracuje a nepotrebuje vysoký výpočtový výkon, je to zaujímavá predstava. Dnes ale nie, hlavne takto nie ako sa to ľuďom servíruje. Preto sa mi trocha páči konzervatívnejší prístup Microsoftu.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *