Huawei na CESu představí monstrum s 6,1″ displejem: První fotografie (aktualizováno)

Trend zvětšování displejů a tím i smartphonů samotných rozděluje uživatele na dva tábory. Zatímco pro jednu část již aktuální velikosti přesahují rozumné meze, druhá naopak tuto módu vítá. A nyní můžeme říct, že společnost Huawei se směle řadí do druhé jmenované skupiny. Již dříve se objevily informace o chystaném šestipalcovém telefonu Huawei Ascend Mate a ty se nyní potvrzují. Přístroj s 6,1palcovým displejem o fullHD rozlišení bude představen na veletrhu CES.

Improvizované představení se konalo v čínském měste Guangzhou. Tím, kdo přístroj předváděl, byl Richard Wu, člen správní rady Huawei, jenž nám také již dříve prostřednictvím Sina Weibo prozradil o jiném, pro CES chystaném zařízení, a to Huawei Ascend D2. O Ascendu Mate zatím bližší informace nemáme, lze ale předpokládat, že bude nasazen velmi výkonný hardware, velká baterie a příznivá cena. Více se dozvíme již začátkem ledna na zmiňovaném veletrhu.

华为 HUAWEI 余承东 6.1寸全高清大屏手机

Aktualizováno 30. prosince

Čím více se blíží veletrh CES v Las Vegas, tím více informací o chystaných zařízeních uniká. Jeden ze zahraničních zdrojů potvrdil, že model AScend Mate bude poháněný quad-core procesorem s taktem 1,8 GHz, k dispozici bude mít 2 GB RAM, 13Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a akumulátor se slušnou kapacitou 4 000 mAh.

 

Zdroj

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku