Domů » Bleskovky » Huawei MediaPad X1: Konkurent pro druhou generaci tabletu Nexus 7

Huawei MediaPad X1: Konkurent pro druhou generaci tabletu Nexus 7

Čínská společnost Huawei hodlá v následujících dnech odhalit svůj nový produkt v podobě tabletu, který ponese komerční označení MediaPad X1. Ten nabídne sedmipalcový displej s rozlišením 1200 x 1920 (323 ppi) obrazových bodů, což dává zároveň tušit, že jeho hlavními konkurenty se stanou modely Nexus 7 druhé generace či iPad mini. Pod hliníkovým tělem se bude ukrývat čtyřjádrový procesor HiSilicon 910 (ARM Cortex-A9) s taktem 1,6 GHz, který doplní grafický akcelerátor Mali-450 a 2 GB operační paměti.

 

Další hardwarovou výbavu budou tvořit moduly pro Wi-Fi, Bluetooth, GPS a pětimegapixelový fotoaparát. Chybět samozřejmě nebude čelní 1,3Mpx kamerka pro videokomunikaci, port USB a HDMI výstup. Velikost interního úložiště zůstává zatím neodhalena, nicméně podle dostupných informací bude rozšiřitelná díky přítomnosti slotu na microSD karty. Celkové rozměry tabletu jsou 183,5 x 103,9 x 7,5 mm, přičemž hmotnost se zastavila na velmi příjemné hodnotě 239 gramů.

Doporučenou prodejní cenu v tuto chvíli neznáme, nicméně dosavadní cenová politika výrobce dává tušit, že MediaPad X1 se zařadí mezi levnější zařízení. Zákulisní odhady hovoří o částce 170 USD (zhruba 3 500 Kč bez DPH).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Když tak koukám na ty tenké rámečky, jestlipak je u hujahej také std. thumb rejection?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).