Domů » Bleskovky » Huawei MediaPad T1 8.0 LTE: Osm palců s rychlými daty a cenou pod pět tisíc

Huawei MediaPad T1 8.0 LTE: Osm palců s rychlými daty a cenou pod pět tisíc

Společnost Huawei uvedla na český trh nový tablet MediaPad T1 8.0 LTE, který, jak již název napovídá, disponuje osmipalcovým IPS displejem a podporou rychlých datových přenosů. Rozlišení zobrazovacího panelu je 1280 x 800 px. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz pro každé jádro; společnost mu dělá 1 GB operační paměti RAM a 16GB interní úložiště, které doplňuje slot na microSD karty s maximální kapacitou 32 GB.

Na tabletu běží operační systém Android 4.4, který tradičně doplňuje nadstavba Emotion UI. Vestavěný akumulátor disponuje kapacitou 4800 mAh. Celkové rozměry novinky jsou 210,6 mm x 127,7 mm x 7,9 mm, hmotnost se zastavila na hodnotě 360 gramů. Na zádech tabletu najdeme leštěný hliník a 5Mpx fotoaparát. Přední kamerka disponuje rozlišením 2 Mpx. Tablet aktuálně najdete v nabídce operátora O2 za doporučenou cenu 4 920 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

3 komentářů

  1. Snapdragon 410 a 1GB RAM, k tomu 1280 x 800 px – žádný zázrak

  2. Hmm, super! Proč pořád jen slýcháváme o malých tabletech, které se předháneji v tom, co jim všechno chybí? :( Cena je super, ale někdo by třeba uvítal i pořádně našlapaný malý tablet. Škoda, že jich na trhu moc neni, a není pořádně z čeho vybírat :( Myslím, že těchto je naopak už moc. Na Alze jich je do 5 tisíc skoro 300. Nad 7 tisic jen 30.

    • No on je bohužel trh s tablety dost pokřivený. Sami výrobci vlastně nevědí, kam je v portfoliu umístit, aby nekanibalizovali namaržované NB. A jakou koupit eMMC/Atom šlačku za 2-3k nebo i za 20k je brutus nesmysl.

      A najít něco, co se něčím vymyká šedému průměru je prakticky nemožné….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).