Huawei MediaPad 7 Vogue: Sedmipalcový tablet, který umí telefonovat

Nejen Samsung a Asus mají mezi tablety zástupce, kteří umějí telefonovat, do tohoto seznamu se nyní přidává i Huawei. Jejich model MediaPad 7 nabídne sedmipalcový IPS displej s rozlišením 600 x 1024 px, tloušťku 9,5 mm a hmotnost příjemných 335 gramů. V hlíkovém těle dále najdeme quad-core procesor Huawei K3V2 s taktem 1,5 GHz pro každé jádro, sekundovat mu bude 1 GB RAM a 8GB interní úložiště. Prostor pro data bude dále možné rozšířit skrze paměťové karty microSDHC (až 32 GB).

Tip ke čtení – recenze Samsungu Galaxy Note 8.0: Osm palců a telefonní sluchátko

Na zadní straně najdeme 3Mpx fotoaparát, pro videohovory bude sloužit 0,3Mpx kamerka nad displejem. Přísun energie zajistí 4100mAh akumulátor u kterého Huawei udává výdrž okolo 8 hodin při přehrávání filmů či až 20 hodin při telefonování. Vogue bude dostupný ve dvou variantách – levnější WiFi verze a dražší s podporou volání přes GSM/3G sítě (včetně datových přenosů HSPA+). Operační systém Android 4.1 zde doplní uživatelské prostředí Emotion UI. Informace o ceně a dostupnosti Huawei zatím nezveřejnilo, ale neočekáváme, že by byl MediaPad 7 Vogue nějak extrémně drahý; naopak, výrobce se bude snažit zaujmout nižší cenou a tipujeme, že u nás by se tento kousek mohl prodávat za zhruba 7 500 Kč včetně DPH.

 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

  1. Thompson (neregistrovaný)

    Toto se líbí uživateli David Podzimek.

  2. PEDES (neregistrovaný)

    V porovnání s trendy z dob Nokia 8210,8310 je to extrém,ale je docela pravděpodobné, že se najde dost uživatelů, kteří to ocení. Zejména pokud dost používají internet a aplikace, pracují s tím a volají málo. Popřípadě není asi problém využívat BT do ouška. Alespoň jim ubude nutnost tahat více zařízení, dobíječek, synchronizovat….

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *