Domů » Bleskovky » Huawei Mate 9 uniká na nových fotografiích. Známe také hardwarové parametry

Huawei Mate 9 uniká na nových fotografiích. Známe také hardwarové parametry

Huawei má na tento týden naplánovanou tiskovou konferenci (3. listopadu), kde odhalí své novinky pro vánoční trh – modely Mate 9 a Mate 9 Pro. Ve výbavě najdeme osmijádrový čipset Kirin 960, 4/6GB operační paměť a 128/256 GB interního úložiště. U varianty Pro se můžeme těšit na 5,9″ Quad HD panel s oboustranným zakřivením, který s nejvyšší pravděpodobností dodá jihokorejský Samsung.

huawei-mate-9-leak-2

Velkým lákadlem by měl být také 20Mpx fotoaparát (světelnost objektivu f/2.0), který údajně nabídne čtyřnásobný optický zoom. Zatím není zcela jasné, jak toho chce výrobce dosáhnout, nicméně z logiky věci se nabízí obdobný scénář, pro jaký se rozhodl Apple u iPhone 7 Plus. Duální optika s puncem Leica by mohla pokrýt ekvivalent ohniskových vzdáleností od dvaceti do osmdesáti milimetrů. Mezikroky v přiblížení mezi nejkratším a nejdelší vzdáleností bude zřejmě řešeno digitálním ořezem.

huawei-mate-9-leak-1

Ve výbavě dále najdeme 4000mAh baterii a operační systém Android 7.0 Nougat doplněný o novou verzi uživatelského prostředí EMUI 5.0. Ve světě se má telefon začít prodávat už 8. listopadu, na evropský trh se ale podle posledních informací dostane pouze klasická verze, zaoblená varianta má být výsadou pro čínský trh.

Huawei Mate 9
Huawei Mate 9 na oficiálním renderu

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).