Huawei Mate 40 Pro už není králem DxOMark. Jaký smartphone jej vystřídal na trůnu?

mate 40 pro plus

Na konci října byla představena modelová řada smartphonů Huawei Mate 40, přičemž model Huawei Mate 40 Pro se s přesvědčivým náskokem okamžitě usadil na první příčce fotografického „benchmarku“ DxOMark. Nyní byl však z trůnu sesazen, byť tentokráte se koruna předává v rodinné linii. Novým vůdcem se totiž stává Huawei Mate 40 Pro+.

Huawei Mate 40 Pro plus tři body navíc

Huawei Mate 40 Pro+ částečně sdílí fotosestavu se svým sourozencem. Společná je hlavní a ultraširokoúhlá kamerka, rozdíl hledejme v možnostech optického přiblížení. Zatímco Huawei Mate 40 Pro má pouze jednu „zoomovací“ kameru s 5× přiblížením, model s přídomkem Plus má takové kamery rovnou dvě – periskopickou s 10× přiblížením a klasickou s 3× přiblížením. A právě tento rozdíl vydělal na DxOMark o tři body vyšší hodnocení.

dxo

139 bodů telefon získal za svoji univerzálnost. Je jedno, jaké ohnisko aktuálně používáte, ze všech totiž lezou velmi podařené snímky. Mají široký dynamický rozsah, přesné barvy, slušné vyvážení bílé, perfektní detaily za všech podmínek, rychlé a spolehlivé ostření, dobré detaily a málo šumu u teleobjektivů, slušně zvládnutou redukci šumu v interiérech a za zhoršeného osvětlení, zkrátka je málo disciplín, kde fotoaparát Huawei Mate 40 Pro+ ztrácí. Patří sem například občas se vyskytující artefakty, horší ostření na krátkou vzdálenost, nesoulad hledáčku s finálním snímkem a občas hůře fungující ostření u natáčení videí.

Zatím má tedy Huawei zjevně ve světě fotomobilů přesvědčivou nadvládu, jsme zvědaví, zda o ni pod tíhou současných amerických sankcí přijde. Nejbližší konkurenti jsou podle DxOMark Xiaomi Mi 10 Ultra a letošní iPhony 12 Pro a 12 Pro Max.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku