Domů » Bleskovky » Huawei Mate 40 bude mít zpoždění. Kdy bychom se měli dočkat představení?

Huawei Mate 40 bude mít zpoždění. Kdy bychom se měli dočkat představení?

Společnost Huawei aktuálně prožívá nezáviděníhodné období. Už od zítřejšího dne nesmí odebírat komponenty od firem, které při jejich výrobě používají americké technologie, což se vztahuje mimo jiné i na čipsety Kirin vyráběné v továrnách TSMC. Kvůli této nepříjemnosti čínská firma odložila premiéru vlajkového čipsetu Kirin 1000 (nebo Kirin 9000), který měl být odhalen na začátku tohoto měsíce na veletrhu IFA.

Mate 40
Takto by mohl vypadat Huawei Mate 40. Dominantou zadní strany má být kruhový modul s fotoaparáty. Podobně vypadala například Nokia Lumia 1020.

Šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu před nedávnem potvrdil, že chystaný čipset bude posledním svého druhu, další vlajkové Kiriny kvůli americkým sankcím očekávat nemůžeme. Otázkou je, jak velké množství těchto procesorů stihne TSMC do zítřejšího dne Huawei dodat, od tohoto množství se bude odvíjet množství vyrobených smartphonů chystané řady Mate 40.

Huawei obvykle představuje smartphony rodiny Mate na podzim, ovšem kvůli komplikacím s dodávkami komponent na tradiční termíny spoléhat nebudeme. Informátor @evleaks na svém Twitteru připustil, že řadu Mate 40 neuvidíme dříve než v příštím roce. S nástupci modelové řady P40 tak raději vůbec nepočítejme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. A příští rok to zruší úplně. Stejně ty Huawei mimo Čínu nikdo nebude kupovat. Nějaký AppGallery nikoho moc netahnkuje.

 2. To je zlý. Xiaomi Mi 10 Ultra se zde neprodává a 36000 za Note 20 Ultra s posraným Exynosem nedám. A zbytek telefonů má fotoaparát o ničem.

 3. Mám Huawei Mate 20 X.
  Jenže pokud vím, žádný Mate 40 X se neplánuje.
  Navíc bez Google služeb bych do toho asi nešel.

  K tomu skládací telefony jsou zatím mladé, nedoladěné a drahé.
  Tak teď fakt nevím, do čeho jít, když chci více jak 7 palců uhlopříčku, výkonný HW a slušný foťák… :-(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).