Huawei Mate 40 bude mít zpoždění. Kdy bychom se měli dočkat představení?

Mate 40

Společnost Huawei aktuálně prožívá nezáviděníhodné období. Už od zítřejšího dne nesmí odebírat komponenty od firem, které při jejich výrobě používají americké technologie, což se vztahuje mimo jiné i na čipsety Kirin vyráběné v továrnách TSMC. Kvůli této nepříjemnosti čínská firma odložila premiéru vlajkového čipsetu Kirin 1000 (nebo Kirin 9000), který měl být odhalen na začátku tohoto měsíce na veletrhu IFA.

Šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu před nedávnem potvrdil, že chystaný čipset bude posledním svého druhu, další vlajkové Kiriny kvůli americkým sankcím očekávat nemůžeme. Otázkou je, jak velké množství těchto procesorů stihne TSMC do zítřejšího dne Huawei dodat, od tohoto množství se bude odvíjet množství vyrobených smartphonů chystané řady Mate 40.

Huawei obvykle představuje smartphony rodiny Mate na podzim, ovšem kvůli komplikacím s dodávkami komponent na tradiční termíny spoléhat nebudeme. Informátor @evleaks na svém Twitteru připustil, že řadu Mate 40 neuvidíme dříve než v příštím roce. S nástupci modelové řady P40 tak raději vůbec nepočítejme.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku