Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 (Pro) na prvních fotkách: ve výřezu najdeme pokročilé 3D skenování obličeje

Huawei Mate 20 (Pro) na prvních fotkách: ve výřezu najdeme pokročilé 3D skenování obličeje

Jak bude vypadat Huawei Mate 20 lite už víme, nyní je čas podívat se na jednoho z jeho vybavenějších sourozenců, tedy Mate 20 nebo Mate 20 Pro.

Přestože fotografie nejsou příliš kvalitní, dá se z nich leccos vyčíst. Telefon bude mít skutečně rozměrný displej, který bude po vzoru vlajkových telefonů od Samsungu po stranách zahnutý; zda pro tento prvek přijdou i nějaké speciální funkce, zatím nevíme. Zdá se, že inženýři v Huawei udělali velký pokrok v minimalizování rámečků okolo displeje, ani bradička na fotografiích nevypadá nijak výrazně široká, takže poměr plochy displeje vůči celému tělu může být vysoko nad 90 procenty.

Displej telefonu bude při horní straně narušen výřezem, kromě klasických prvků bude obsahovat vlastní technologii pro 3D skenování obličeje, čehož bude využito při přesné autentizaci uživatele. Huawei Mate 20 lite bude údajně představen už tento měsíc, zda zároveň s ním přijdou i jeho vybavenější sourozenci, netušíme.

Hardwarové parametry Huawei Mate 20
Systém: Android 9.0
Rozměry: 158,2 x 77,2 x 8,3 mm, Hmotnost: 188 gramů
Čipset: HiSilicon Kirin 980, Cortex-A76 2× 2,6 GHz, 2 × 1,9 GHz, Cortex-A55 4 × 1,8 GHz
RAM: 4/6 GB RAM, Interní paměť: 128 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,53", Full HD+, 1080 × 2244 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 24 Mpx (f/2.0), Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, NFC:
, GPS:
, Konektor: USB-C
Baterie: 4000 mAh Li-Pol, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. MATE 20PRO měl být kandidát na můj další mobil, pokud ale převezme od Samsung to zakřivení displaye tak zas půjdu k jiné značce. Zakřiveny display u řady Note byl jeden z důvodů proč jsem odešel od Samsung k Huawei

    • Plně souhlasím. Akorát netuším, kam přejít. Snad naše Mate 9 vydrží co nejdéle.

  2. Doufám, že nebude ten výřez u řady mate ????????

  3. Výřez půjde zakrýt, ale zahnutý displej je píčovina, kvůli které jsem také prodal Samsung, nešlo si na to zvyknout.

  4. Zdá se, že inženýři v Huawei udělali velký pokrok v kopirovani konkurence a ocekavany model obsahuje dokonce hned dva aktualni trendy, tedy vyrez displeje a zaroven jeho zahnuti (co to k…?) A osobne to zbytečné a k nicemu zahnuti je pro me horsi, to uz vyrez se da snest:)

  5. A proč je zakřivený display špatný. Mne se lépe drží v ruce, obraz je opravdu po celé ploše bez rámečku a při náhodném pádu je větší šance, že po zahnuté hraně lépe sklouzne. Jinak mi to je fuk. Výřez bych nechtěl. Je rušivý.

    • Tak on není špatný. Jde o to, že někomu vyhovuje a někomu ne. Ale v diskusích křičí vždy jen ti, kterým nevyhovuje. Třeba můj názor na zahnutý displej a výřez je asi takový – sto lidí, sto chutí. :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).