Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 Pro má být téměř sedmipalcové monstrum

Huawei Mate 20 Pro má být téměř sedmipalcové monstrum

V posledních letech přestalo dávat smysl označovat smartphony s velkými úhlopříčkami displejů jako tabletofony či phablety, neboť hranice mezi nimi a „běžnými“ chytrými telefony se zcela smazala. U Huawei dokonce došlo k paradoxu, že letošní vlajkový model P20 Pro má větší displej než loňský vrcholový zástupce z původně tabletové řady Mate 10 Pro. Letošní Mate 20 Pro však má opět v úhlopříčce povyskočit, a to výrazně.

Ilustrační obrázek

Podle reportu korejského serveru The Bell začala firma Huawei odebírat od Samsungu různé vzorky displejů, přičemž do masové produkce si prý čínský gigant objednal obří 6,9″ OLED panely. Pokud půjde všechno podle plánu, má dojít k hromadné výrobě v plném rozsahu v průběhu třetího čtvrtletí letošního roku; samotný telefon (tabletofon) by pak mohl být představen na konci letošního nebo na začátku příštího roku.

7 palců jako nová norma pro tabletofon?

Dá se předpokládat, že tento trend bude patrný i u ostatních značek, koneckonců mezi řadami Galaxy S a Galaxy Note od Samsungu už také není velký rozdíl v úhlopříčce displejů, stejně tak je tomu i u LG (řada G vs. V); HTC letos dokonce klasickou řadovou vlajkovou loď U12 zcela vynechalo a představilo pouze šestipalcový model U12+. Na pětipalcové vlajkové smartphony tak asi můžeme zcela zapomenout, nebo se upnout k Sony a Apple, který snad ještě letos představí iPhone SE druhé generace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Konečně někdo pochopil v čem je budoucnost. Už se na něj moc těším.

  2. 7 palcu a bez notche? Neprodejne.

  3. Redakce: Ale no tak, to je opravdu drsná ignorace jednoho z nejvýznamnějších telefonů všech dob. Na 5″ přeci nemusíte čekat na SE a rovnou vyrazit do krámu…????

    • Aha, a ty jsi uz rovnou vyrazil do kramu? Dej vedet kdyz to nebude jenom na cumeni, a koencne si i koupis, bazaristo :D

  4. Lide se casem prispusobi a zacnou se rodit deti s vetsimi dlanemi a prsty, aby bylo tyhle lopaty mozne ovladat:)

  5. tohle prizpusobeni nebude driv nez nas tu plechovky vyhladej :)

  6. ouu jsem doufal v něco jako porsche :( Tedy našlapaného ale menšího než p20 pro

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).