Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 překvapí zepředu i zezadu: má mít titěrný výřez a zvláštně uspořádaný fotoaparát

Huawei Mate 20 překvapí zepředu i zezadu: má mít titěrný výřez a zvláštně uspořádaný fotoaparát

Společnost Huawei v říjnu odhalí své novinky řady Mate 20. Po premiéře Galaxy Note9 si čínský výrobce rýpnul do Samsungu za jeho takřka neviditelnou mezigenerační evoluci; zvládne Huawei udělat s řadou Mate 20 větší skok?

Kapkovitý výřez a zaoblené rohy

Na komunitním fóru XDA Developers se objevily rendery, které mají Huawei Mate 20 znázorňovat. Tyto obrázky mají být údajně velmi věrohodné, neboť byly vytvořeny na základě skutečných fotografií konstrukčního vzorku telefonu od spolehlivého čínského zdroje.

Pouze kvůli ochraně zdroje autor článku nepoužil originální fotografie, ale nechal si je „přemalovat“ u @SRenderr. Z fotografií sice nebylo možné vyčíst přesné rozměry, umístění veškerých prvků však má být věrohodné. Jedinou neznámou je prý vzhled čtečky otisků prstů a umístění log společnosti, neboť tyto prvky zakrývala ochrana telefonu.

Takže jak bude Huawei Mate 20 vypadat? Čelní strana má patřit zejména displeji, z celkové plochy jej bude ukusovat tenká brada při spodní straně a titěrný výřez à la Essential Phone nahoře. Na pokročilé skenování tváře u tohoto modelu tak můžeme s klidem zapomenout, do výřezu se patrně vejde pouze čočka přední kamerky. Jeho přesný tvar odhaluje i získaný firmware zařízení.

Fotoaparát ve čtverci

Zcela neobvykle bude také vypadat hlavní fotoaparát. Po vzoru Huawei P20 Pro jej budou tvořit tři čočky a přisvětlovací LED, nicméně v tomto případě bude tato čtveřice prvků uspořádána do čtverce se zaoblenými rohy a bude se nacházet uprostřed zad.

Konečně s bezdrátovým nabíjením

Z firmware bylo také možné vyčíst několik klíčových parametrů. Huawei Mate 20 má mít 6,3″ AMOLED displej s rozlišením 1 080 × 2 244 pixelů, pohánět jej bude čipset Kirin 980 s 6 GB RAM, úložný prostor bude mít kapacitu 128 GB. O výdrž se postará akumulátor s poměrně slušnou kapacitou 4 200 mAh, k jeho nabíjení bude sloužit USB-C konektor, a konečně také cívka pro bezdrátové nabíjení. Chybět nemá ani 3,5mm jack, umístěn bude na horní straně zařízení.

Dorazí v říjnu

Společnost Huawei před nedávnem odhalila, že své novinky řady Mate 20 představí v říjnu, o něco dříve zřejmě dorazí odlehčený Mate 20 lite, který už byl několikrát odhalen v detailních tiskových snímcích. Na své nové vlajkové modely nás Huawei namlsá za dva týdny na veletrhu IFA, kde bude oficiálně odhalen alespoň čipset Kirin 980, který je bude pohánět.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Fotoaparat mohol byt v dolnej casti a bolo by to super.

  2. Umístění ve čtverci je jako LG X Cam.

  3. Marek Studnicka

    Vlastním S9 Plus a vážně uvažuji o přechod na Huawei-Pokud opravdu bude mít 3 fotoaparáty a zachovaný jack,potom mi přechodu nic nebrání a bude to hezký dárek na Vánoce,mimochodem jsem měl možnost vyzkoušet Huawei P 20 Pro a opravdu fotí zvláště v noci lépe a i videa jsou mnohem kvalitnější v nočních podmínkách-ale to je pouze moje zkušenost.Nicméně na hodnocení verze Pro si počkám a času je tedy dost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).