Domů » Bleskovky » Huawei Mate 20 lite: tiskové snímky odhalují sázku na jistotu

Huawei Mate 20 lite: tiskové snímky odhalují sázku na jistotu

Dnešní den je bohatý na úniky ze stáje Huawei. Ráno jsme si ukázali, jak bude pravděpodobně vypadat vlajkový model Mate 20, nyní se podíváme na jeho odlehčeného sourozence s přídomkem Lite.

Zepředu bez experimentů

Jelikož se jedná o velice kvalitní tiskové snímky, odhadujeme, že Huawei Mate 20 lite letos dorazí před svými vybavenějšími bratry, možná už za dva týdny na berlínském veletrhu IFA. V případě tohoto telefonu nebude Huawei vymýšlet žádné experimenty a vsadí na jistotu, se kterou slaví úspěch modely řady P20 – protáhlé tělo s oblými rohy a standardně široký výřez v horní části displeje.

Odlišný bude design zad, čočky fotoaparátu se přemístí z levého horního rohu doprostřed, pod nimi se ještě najde místo na čtečku otisků prstů. Celý tento modul bude podbarven světlejším obdélníkem, na spodní straně pak najdeme nové logo Huawei.

Čtyři fotoaparáty a vlastní animoji

Nyní se pojďme podívat na některé známé specifikace – telefon má mít 6,3″ displej s rozlišením 1 080 × 2 340 pixelů, čipset Kirin 710, akumulátor s kapacitou 3 750 mAh a hned čtyři fotoaparáty – vpředu máme najít konfiguraci 24 + 2 Mpx, kromě rozpoznávání uživatele podle obličeje mají sloužit k zaznamenávání QMoji. Asi nemusíme vysvětlovat, oč se jedná.

Hlavní fotoaparát na zádech má tvořit kombinace 24 a 2 Mpx snímačů, což má najít uplatnění zejména u portrétních snímků. Chybět nemá ani podpora technologie HDR Pro a rozpoznávání různých typů scén, které obstará umělá inteligence. Nabíjení telefonu zajistí USB-C konektor, naštěstí nebude chybět ani klasický sluchátkový jack.

Cena okolo deseti tisíc korun

Huawei Mate 20 lite má dorazit v černé, modré a zlaté barvě, cena telefonu je odhadována okolo 400 EUR (asi 10 300 korun).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).