Domů » Bleskovky » Huawei má za sebou nejúspěšnější rok v historii: 139 milionů prodaných smartphonů

Huawei má za sebou nejúspěšnější rok v historii: 139 milionů prodaných smartphonů

Spotřebitelská divize Huawei uveřejnila předpokládané výsledky za rok 2016. Tržby z prodejů ve výši 178 miliard RMB (25,7 miliardy USD) se 42% meziročním nárůstem. Huawei zaznamenává růst už pátým rokem v řadě. Společnost prodala v roce 2016 139 milionů smartphonů s 29% meziročním nárůstem, zatímco podle IDC zaznamenal celý trh růst pouze 0,6 %. Podíl Huawei na trhu smartphonů dosahoval v říjnu 2016 dle GfK 11,3 %.

huawei-logo

Huawei se dařilo v segmentu top smartphonů

Díky vysokým prodejům Huawei P9, P9 Plus a Mate 9 zaznamenala společnost Huawei úspěch v segmentu high-end zařízení v Evropě i po celém světě. Huawei P9 a P9 Plus se prodalo v roce 2016 10 milionů kusů, prodeje Huawei Mate 9 byly během prvních dvou měsíců od uvedení na trh o 50 % vyšší ve srovnání s předchozím modelem Mate 8. Podíl prodaných smartphonů Huawei ve střední a high-end třídě vůči všem prodaným smartphonům Huawei vzrostl na 36 %.

Téměř 140 milionů prodaných smartphonů

Huawei předpokládá za rok 2016 tržby ve výši 178 miliard RMB (25,7 miliardy USD) se 42% meziročním nárůstem. Společnost tak roste už pátým rokem v řadě. V roce 2016 společnost prodala 139 milionů smartphonů a zaznamenala 29% meziroční nárůst.

Globální tržní podíl 11,3 %, v ČR drží více než 15% podíl

Podle dat GfK, zveřejněných v říjnu 2016, vzrostl podíl Huawei na trhu smartphonů na 11,3 %. Rok 2016 byl úspěšný i na českém trhu, v září se Huawei podařilo překonat 20% hranici tržního podílu. Zahraniční prodeje Huawei v roce 2016 dosáhly téměř stejné výše jako v domovské Číně. Podle GfK Huawei drží vyšší než 15% tržní podíl ve 33 zemích (mezi nimi i Česká republika) a více než 20% v dalších 18, z nichž téměř polovina jsou evropské země.

2_infografika-regional-highlights
Infografika: Huawei se celosvětově dařilo. V září v ČR Huawei dokonce překonalo 20% tržní podíl.

V severní a východní Evropě přesáhl tržní podíl 15 %, v západní Evropě 10 %. V některých zemích severní Evropy má Huawei vůbec nejvyšší podíl na trhu, ve Velké Británii, Německu, Francii a na dalších klíčových trzích společnost zaznamenala výrazný nárůst. V listopadu 2016 společnost, dle GfK, poprvé přesáhla 20% tržní podíl v Číně a dominovala v segmentu high-end zařízení. V Africe, Latinské Americe a na Středním Východě dosáhla společnost téměř 15% tržního podílu.

Jiří Hrma

10 komentářů

 1. Samozřejmě. Je to budoucí a jediný soupeř Samsungu, který ho nakonec sesadí z čela a zaslouženě ☺

  • A to přesně nikdy nepochopim,jak si někdo může koupit toto nebo Samsung

   • Protože SideSync? SHealt? Gear? Samsung cokoli mezi telefonem, tabletem, TV, PC… Zkrátka tak jako u Apple, propojením se síla násobí.
    Co má Huawei místo SideSync? Je to rychlé? Umí to diakritiku? Přes USB?
    Atd. Atd. Snad aspoň střípek k pochopení:-)

   • Jako kdyby ty samsung sluzby nekdo pouzival, lidi si kupuji samsung protoze je levnejsi a „lepsi“ (aspon tak to tvrdi jejich kamarad) nez apple..
    Takze az se huawei dostane do podvedomi vetsiny jako samsung, nema problem ho srazit (diky cene a kolikrat kvalitnejsimi produkty)

   • Souhlasím, SideSync je super.

   • lukass71
    nejak zapominas ze Samsung ma snad nejdrazsi telefony s androidem, to se nejak bije s tvrzenim ze to lide kupuji kvuli cene. Radeji pouzivej mozek a nerid se tim co tvrdi tvuj kamarad:D

   • Pawel: Ja jsem nikdy nerekl top model lol, ale fajn navazej se do me :D

   • lukass71 (neregistrovaný): Hele to je jedno. Já jsem prostě vzal nějaké náhodné téma, pro ano. Kdybych vzal cokoli jiného, stejně udělá „ale“, aby prostě vyšel vzorec, že ten kdo koupil Samsung je blbec:)

 2. Ještě škoda, že Huawei moc neaktualizuje své telefony, modely P8, P8 Lite, GX8, Mate S a Mate 7 zůstávají ofiko navždy na Androidu 6 i když jsou v některých případech cca rok staré.

 3. Tak des som v obchode chytil random telefón čo ma zaujal že vyzerá naozaj pekne a bol to Huawei Nova sám som bol prekvapený ako dobre ten telefón vyzerá na živo proste paráda.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).